Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A lakást karácsonykor 2 hétig...

A lakást karácsonykor 2 hétig nem fogom használni, mennyi fokra állítsam a termosztátot?

Figyelt kérdés

Szóval 23-án elutazok a lakásomból, és csak január 2.-én jövök vissza.

A termosztátot mennyi fokra állítsam, hogy spóroljak a rezsin?

Gondolom a 22 fok felesleges mint ami most van, célszerű egy olyan 15 fokra letekerni a termosztátot? Onnan nem sok idő és energia felfűteni gondolom.

Vagy tekerhetem lejjebb is?

Ha az számít, turbós kazán radiátoros fűtéssel, sajnos a csövek nincsenek a falban.



2020. dec. 7. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
7 fok.
2020. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Minden minimumra.

Fagyás határ miatti védelemből.

2020. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Neem! A 15 fok jó lesz. Ha kevesebbre állítod, nagyon kihűlnek a falak.
2020. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 18ra szoktam, ha több napra elmegyek. De nekem vannak halak (bár nekik saját fűtési rendszerük van) es tengerimalac. A szomszéd szokta őket etetni.
2020. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ attól, hogy mennyire vagy körbevéve fűtött lakásokkal. Többet számít a redőny vagy sötétítő függöny leengedése-behúzása, csak arra meg a betörők figyelőrendszere van ráállva.
2020. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem szoktam nagyobb lejjebb venni, Többe kerül vissza fűteni a házat, a nyirkos csempékről, vizes ablakokról nem is beszélve. 2 hétre abszolút felesleges, amit nyersz a réven, elveszted a vámon, egy lakás is át tud azért hűlni. Nyilván tudni kellene milyen lakásról is van szó pontosan.
2020. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha vastag, tomor falaid vannak, akkor 16-18 fok, ha vekony, konnyu falaid, akkor 10-ig is lemehetsz akar (ha a szobanovenyeid birjak).
2020. dec. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
10°C-nál azért ne menj lejjebb. Ha programozható a termosztát, érdemes az érkezés előtti napon elkezdeni a felfűtést, így mire hazaérsz minden átmelegszik.
2020. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15-18
2020. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

16 fokra lett állítva, azóta is úgy áll.

Bojler pedig áramtalanítva lett.

Amúgy nagyon vastag falú, udvarral rendelkező lakásról van szó. A régi bérházakhoz hasonlítható! Csak ez azt hiszem 1950-ben épülhetett. Új ablak és nyílászárókkal rendelkezik, de van szellőző rés, így nem áll a levegő bent.

Lejjebb nem mertem tekerni a termosztátot 16 foknál, mert akkor tényleg annyira lehűl minden, hogy a kazán sokat menne ha vissza megyek.

Így végülis 21 fokra hamar vissza melegszik minden majd.

De egyenlőre pár napot még így marad.

2020. dec. 31. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!