Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi elzárt iratok dohos,...

JAdam48 kérdése:

Régi elzárt iratok dohos, penészes szagát hogyan tudom megszüntetni, semlegesíteni?

Figyelt kérdés
Közel 100 éves iratokra bukkantam szüleim hagyatékából egy több évtizede lezárt bőröndben. Az iratok tiszták, nem foltosak, a papir minősége jó, de erős dohos penésze szaga van. Úgy tudom hogy ez egészségre is ártalmas. Az elmúlt napok fagyos éjszakában kitetettem a szabadba, jelenleg is a kinti levegőn van, de továbbra ia érződik ez a jellegzetes szag. Hogyan lehet ezt a kb. 100 lapot mindezektől semlgesíteni házi lehetőségekkel? Válaszotokat előre is köszönöm.

#irattári védelem #régi iratok védelme
2020. dec. 11. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Próbálj meg szódabikarbónát szórni rájuk, hiszen a szódabikarbóna elvileg lábszag ellen is jó, ha cipőbe szórod.

Minden lapot szórj be vele, és tedd egy nagy zacskóba az egészet és kösd be. A SZB-nak el kellene hogy vegye a szagot szerintem.

2020. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csux2 válasza:
A szódabikarbónát rá ne szórd közvetlenül, főleg ha kint tároltad, mert vélhetőleg valamennyire nedves lett. Kint ne hagyd,inkább szárítsd ki bent teljesen, majd próbálkozhatsz a szódabikarbónával, de akkor se közvetlen rá szórd.Mondjuk egy nagy dobozba teszed a szódabikarbónát, egy kisebbe a könyvet, azt belerakod a nagyba, és lezárod. Próbálhatod még a macskaalmot vagy faszenet is, de ne közvetlen a lapokra.
2020. dec. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Vasald át őket 120-150°-os vasalóval.
2020. dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Bérelj ki egy elektromos páramentesítőt pár napra.
2020. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Égesd el
2020. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!