Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani az...

Hogyan lehet megoldani az átírást, ha nem találjuk a tulaj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vásároltam egy ingatlant, a víz, egy olyan személy nevén van, aki már rég nem tulajdonosa az ingatlannak, csak nem lett átiratva.

Szinte lehetetlen elérni a illetőt.

Ebben az esetben hogy lehet a szolgáltatást megoldani?


Köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 13. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nálunk csak az áramnál kell a régi közműfizető megjelenése, a többi helyen elég csak az új tulajdonos megjelenése.

El kell olvasni a szolgáltató honapján, hogy milyen dokumentumokat kell benyújtani. (Általában kéttanús birtokbaadási, adásvételi, tulajdoni lap kell)


Mielőtt benyújtod a dokumentumokat felhívnám a közműt és rákérdeznék. Biztosan találkoztak már ilyen esettel. Az óraállásokat telefonnal és időbélyeggel rögzíteném.


Ha jól értem akkor a régi tulajdonos és a régi közműfizető nem ugyanaz a személy. Ha a régi tulajdonos együttműködő akkor vele íratnék egy nyilatkozatot, hogy a birtokbaadás megtörtént és a régi felhasználó nem együttműködő, de ő beleegyezését adja az átíráshoz.

És reménykedj benne, hogy nullás az ingatlan.

2020. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is volt hasonló, de nálam segített az eladó, amit elcseszett.

Kaptam halotti anyak.kivonatot, egy öröklési másolatot, és ugye az én adásvételim. Így elfogadták. Egyébként kukacoskodtak, hogy lakásmaffiás és így nem írják át.

2020. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Sajnos a vízóra sincs meg, érdekes lesz...

Csak ugye a számla az illető nevére érkezik, akit nem lehet utolérni.

Ha nem lenne elég bonyolult, ketté lett osztva a telek, szomszédból csatlakozik be a víz is...

Át lehet valahogy íratni, ha nincs meg a régi tulaj hozzájárulása?

2020. dec. 13. 16:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha esetleges tartozás is fennál, azt kinek kell kifizetni?
2020. dec. 13. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a szomszédból csatlakozik ki a cső, akkor a kicsatlakozásnál kell keresni a vízórát. Először keressétek meg az órát.


Ha tartozás van akkor nem írják át a nevedre a közművet. Ha nem olyan vészes a tartozás akkor én inkább kifizetném (eredetileg a régi tulajnak kellene), de csak abban az esetben ha a szolgáltató utána biztos, hogy át tudja íratni a nevemre a közművet.


Végső esetben ha tudod a régi tulajd adatait, nem túl elegáns megoldás, de az adatváltozás bejelentőt meg lehet hamisítani és már a kitöltött bejelentővel mész a közművekhez.

2020. dec. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!