Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy milyen...

Mitől függ, hogy milyen sebességfokozatra kell állítani egy keringetőszivattyút?

Figyelt kérdés

Van egy kombi gázkazánunk. Ez csinálja a fűtésrendszer meleg vízét, és a lakás meleg vízét is.

Mindkét körnek van saját, a kazánba beépített keringető szivattyúja, amik automatikusan kapcsolnak amikor kell.

Mindkét szivattyún van egy-egy sebességfokozat választó (1es-2es-3as állásokkal). Mindketto a 3as álláson van.


Szerintem ez sok. A radiátorokon lehet hallani, ahogy gyorsan zúg át rajtuk a víz. Ez nem tűnik energiahatékonynak, illetve hangos is.


Szabad lekapcsolni mondjuk a fűtésrendszer szivattyúját 2esre? Mitől függ, hogy mi a jó beállítás?

A kazán használati útmutatója semmit nem mond ennek az állításáról.



2020. dec. 17. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Lekapcsolhatod nyugodtan, aztán meglátod, hogy jobb-e úgy.
2020. dec. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
Próbáld ki közép állásba
2020. dec. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ilyen kazánról még nem hallottam,de attól még lehet.

Azért cirkuláltatja a meleg vízet,hogyha kinyitod a csapot,azonnal meleg follyon.Ha ez folyamatosan keringtet,akkor jó ez lassan is.Ami a fűtést illeti,nagy fűtési körnél lehet gyorsabban mindenhova meleg vízet eljuttatni.Ehhez persze nagy kazán teljesitmény is kell.

Langyos vízet felesleges gyorsabban keringttetni,attól az nem lesz melegebb

2020. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy ha leveszed 2-esre, akkor mennyire lesz hideg a radiátor alja. Ha nem változik drasztikusan akkor hagyhatod ezen. Nekem pont fordítva, 1-esen volt, és magasabb fokozatra kellett kapcsolni.
2020. dec. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!