Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtést ajánlotok?...

Milyen fűtést ajánlotok? Melyik lenne a legjobb az adott szituációban?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyedül élek egy emeletes családi házban (oldalfalai és lapos teteje is szigetelve van).


A földszinten tartózkodom, ott van egy ilyen nyitott szoba-konyha rész (kb 24 m2).


Radiátorok vannak, de az egész házat nagyon nem érné meg fűteni, mivel én csak ebben a két helyiségben tartózkodom + a fürdőszobában este.


A szoba-konyha részben van egy 3,5 kw-os klíma (Midea) ami fűtésre és hűtésre is alkalmas.


Klímával érné meg jobban fűteni? Vagy jobb lenne beszerezni egy kandallót, venni fát és abban fűteni? Ti mitévők lennétek a helyemben?



2020. dec. 20. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóban lakom.

Csak azt a részt fűtöm amiben lakom, a többit lezártam.


Mivel úgy tűnik, hogy a nagy hidegek már megszűntek az általános felmelegedés miatt és a tél is csak egy-két hónapig tart ráadásul enyhe, ezért jövőre kiépíttetem a H tarifát és légkondival hűtök majd.

Ennél olcsóbban nem tudod megoldani.

Az sem mindegy, hogy szarakodsz a fával, a kosszal meg a hamuval, vagy csak megnyomod a távkapcsoló gombját.

Avagy pl. wifivel a telefonodon bekapcsolod a fűtést amikor elindulsz hazafelé.

2020. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én építettem egy rakéta égésű batch boxot, és mellé egy hőtartó, közel 1 t tömegű ülőpadkát. Jószerivel ingyen fűtök.
2020. dec. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene radiátorral az egész házat fűteni?

Kinyitod ami kell, elzárod amelyik nem kell.

2020. dec. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!