Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy jelentessem ki a párom a...

Hogy jelentessem ki a párom a házból?

Figyelt kérdés
Nagyon erőszakos a kislányommal is, így természetes hogy nem szeretnék tovább vele élni. Egyszer kiraktam a ház elé a cuccát, zárcsere történt,de berúgta az ajtót és visszajott. Feljelenteni nem tudtam, mert elvette a telefonom és nem hagyta hogy segítséget kérjek. Rendőr járt már kint, azt mondták ha nincs hova mennie nem rakhatom ki, hiszen elvileg a hajléktalanságot is bűntetik. A lakás a kislányom néven van, én a haszonélvező vagyok. Tényleg nem rakhatom ki csak azért mert nincs hova költözzön? Kormányhivatalban is voltam, ott azt mondták esetleg próbáljuk meg bírósági úton, de az hosszadalmas lehet, mivel ő nem akar elmenni és nincs is hova..

#ház #lakás #lakcím #bejelentett lakcím #Kijelentetés #Lakcímfiktiválás
2020. dec. 27. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj ügyvédhez!
2020. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a NANE segélyvonalát felhívni.
2020. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Létezik kényszerkijelentés, de ha sikerül is semmire sem mész vele, ha nem hajlandó elmenni! Talán gyámügy...nehéz ügy.
2020. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy nem lehet kirakni, ha nem tud hova menni, akkor hogy lennének hajléktalanok? Nem az utcán születtek :D

Kényszerkijelenteni ki tudod az okmányirodában az ő tudta nélkül is, de ettől még nem fog elmenni. Bár én kicserélném egy biztonsági ajtóra a mostanit amikor épp nincs ott, és ha be akar jönni, rendőrt hívnék.

2020. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Na ezért nem jelentünk be fűt-fát a lakásunkba.

Ha nem lenne oda állandóra bejelentve, nem pakolná vissza oda a rendőr.

A kényszerkijelentő meg úgy működik, hogy csak azt jelentheted ki, aki oda van bejelentve, de nem tartózkodik ott.

Ha tudod, akkor meg kell adnod a címét és behívják.

Ha nem tudod hol tartózkodik, akkor húzósabb és hosszabb idő.

De ha életvitelszerűen ott van nálad, ahol be van jelentve, akkor cseszheted!

2020. dec. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakos viselkedésért szabhatnak ki rá távolság tartási büntetést.

Ilyenkor el kell hagyni a lakást.

2020. dec. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Ez nem gy van hogy a haszonélvező dönti el ki lakhat ott? Itt mindìg azt olvasom hogy a tulajt is kirakhatja. Akkor egy senkiházi trógert meg nem. Ugyan nár. Tényleg keress ügyvédet .
2020. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Elsődlegesen kérj távoltartási végzést, akkor eleve köteles elhagyni a házat, mivel ő ott egy senki, és ha megszegi a távoltartási végzést, azért már lecsukhatják!

Vagy: tarts ki egy kicsit, és a legközelebbi ilyen eset előtt (ha már készülőben) tartsd zsebedben a telefont, de ne vedd elő, lényeg hogy a diktafon bekapcsolva legyen rajta, elindult felvétellel, az már bizonyíték!

Ha mégsem elég bizonyíték, akkor videófelvétel is legyen! Nem olcsó ugyan, de egy életre megoldás lehet, ha egy magánnyomozó rejtett kamerákat helyez el a házban + akkor hivatalos megfigyelőként már Ő is tanúsíthatja a dolgokat!

2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, ahogy bejelentetted.
2020. dec. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"mivel ő nem akar elmenni és nincs is hova."


A kijelentés és a konkrét elmenés az két külön dolog.

Jelentsd ki a hivatalban, mint haszonélvező, és az egyik dolog így megvan.

Az elmenéshez meg kérj távolságtartási végzést a bántások alapján, hátha sikerül így. Mit jelent, hogy párod? Házastársak vagytok?

Milyen vagyonotok van?

2020. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!