Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sziget üzemű napelemes rendsze...

Sziget üzemű napelemes rendszerhez használható targonca akkumulátor ?

Figyelt kérdés
Nézegetem a sziget üzemű rendszereket és több aksi van hozzá aminek darabja nem is olcsó. De hozza lehet jutni “jó” áron targonca akkumulátorhoz, aminek nagyobb a teljesítménye.

2020. dec. 30. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A feszültség szintre ügyelni kell. Valamint, az akksi letudja adni a kívánt teljesítményt ha kiveszed az energiát. Figyelembe kell venni, hogy a napelem mennyisége képes e feltölteni az akksikat.

Jó áron jó akksikhoz nem hinném, hogy hozzájutsz.

Valamint ha több ólom akkut töltesz, az sok egyéb kívánalommal jár. Savgőz, robbanásveszélyes hidrogén gáz.

2020. dec. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Használható, de nem olcsóbb (olcsón csak több éves leharcolt akksit kapsz) viszont nehézkesebb használni: a hidrogén miatt szellőztetni kell. Ha fűtetlen helyiségbe teszed a hidegben számottevően csökken a kapacitás. Tehát pont télen szívás, amikor amúgy is több energia kéne.
2020. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is használok targoncaaksit. 300 ezerért vettem egy 48V-os HOPPECKE 800 Ah felújított pakkot. Úgy gondoltam, egy próbát megér, egy hasonló kapacitású gondozásmentes telep 2-3 milát kóstál újonnan, nekem meg úgyis csak tartaléktelepnek kell. Én kifogtam, 90%-os a kapacitása, a vizet is alig eszi. Amire vigyázni kell az ilyen nyitott telepeknél, az a vízfogyasztás. Minél leharcoltabb az aksi, annál több deszt vizet kajál töltés közben. Ez ellen úgy lehet védekezni, hogy kicsit visszább vesszük a töltési végfeszültséget. Így nem fogod kihasználni a teljes kapacitást, de lényegesen lecsökken a gázképződés. Én szereztem speciális dugót hozzá, amivel meg lehet oldani a központi gázelvezetést, és a vizet is automatikusan utántölti egy úszós-szelepes megoldással. A HOPPECKE pár éve csinál olyan dugót, ami rekombinálja a durranógázt vízzé, és a keletkezett vizet visszavezeti az aksiba. Állítólag ezzel a módszerrel 90%-os a vízmegtakarítás, ami majdnem olyan mint egy AGM aksinál. A baj csak az, hogy egy ilyen dugó 12 ezerbe kerül, ami 24 cellánál már nagyon húzós. Most hogy felvetődött a téma, meg is nézem nem-e lehet olcsóbban megvenni valahol, kb 5 éve gyártják, hátha van használtan, vagy lekoppintotta valamelyik sárga.
2020. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!