Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan haladjunk, hogyan...

Hogyan haladjunk, hogyan spóroljunk?

Figyelt kérdés

Vagy más is így van vele.

Egyszerű emberek vagyunk. Nem nagy igényekkel. Arra gondolok, hogy nem luxus dolgokra akarunk költekezni, nem luxus berendezést akarunk a házunkba.

Most házbővítésben vagyunk. Mindent egyszerűen. Mindent magunk próbálunk csinálni.

Rakunk is félre lakástakarékra. A gyerekeknek is havonta félreteszem a családi összegét vagy többet.

A párom viszonylag jól keres.

Én is nemsokára megint munkába állok.

De olyan nyögvenyelősen haladunk mindennel. Meg tényleg így is sokszor van, hogy megkell gondolnunk mire is költünk. Vagy mi legyen a következő lépés.

És ez néha olyan idegőrlő.

Meg vannak terveink is. Ami nekünk is jól jönne. Meg amiből a gyerekeink majd tudnak indulni. Ami a legfontosabb mondjuk nekem. Hogy azért próbálok fejlődni mindenben, hogy nekik jobb legyen majd.

Mert mi a párommal a semmiről indultunk. És próbálom mindig azt nézni, hogy azóta mit értünk el.

Meg tényleg fiatalol vagyunk még.

Meg tényleg nem költünk hülyeségekre. Mindig megfontoljuk mit vegyünk. Mit csináljunk. Stb.


De mégis olyan nehezen megy minden. Ez ilyen? Másnál is így megy? Meg tényleg olyan mintha nem is tudnánk spórolni. Jó nyílván egy bővítés mellett nem is úgy tud az ember. Meg a plusz pénzt abba tesszük. Meg így is úgy is abba tennénk. Csak max 10 év múlva.

De mintha sose lenne vége. Meg gondolkozunk akár még hitelen. Hogy lehet kéne felvenni. Vagy nem tudom.

Vagy lehet csak az is megnyugtatna, hogy más is így van. Vagy ki hogy spórol. Hogy csinálja?



2021. jan. 10. 18:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem hagyd ő az a fajta akinel mindenki hülye csak ő helikopter. Én burkoló vagyok hát elég sok ilyen otthon csináltam magam jaj de szép lett típusú házban dolgoztam, hagyjuk is. Ahogy szerintem a festő apukád is tudna erről meselni haverom is festő és az ilyen házakban sokszor a fal nincs is javítva meg előkészítve csak áthengerezik a festékkel aztán azt hiszik kész van. Holott a legfontosabb a fal előkészítése normalisan tudod mikor állnak ezek neki mosni meg csiszolni a falat, fogjak a hengert aztán felkenik a kaki minőségű előre kevert festékeket ami amúgy megint hagyjuk milyen, normális festő még mindig kever, bár tény hogy vannak jobb minőségű kész festékek platinum, héra, de ritka. Ezek a dolgok amikről beszélünk szakmák, tanítják őket, tantermben és gyakorlaton is, nem lehet normálisan az internetről csinálni, maximum bemeséli magának hogy olyan lett. Én személy szerint még ezeket az okj-s végzettségű villany meg gázszerelőket meg mindenféle szerelőket se engedném dolgozni, mert ezt nem lehet 4 hónap alatt megtanulni. De ilyen világot élunk hogy a fenti gondolom "úriember" szavaival éljek, mindenki csinál már mindent ha ért hozzá ha nem, de nem baj nekünk igy is van munkánk szakadásig, mert azért még sokan felfogják ennek a súlyát.
2021. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Spórolás nélkül nem lehet építkezésbe fogni, és kiszámolt pénzzel sem. Sok hasznos tipp van itt arról, hogyan lehet százezreket spórolni. [link]
2021. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!