Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Debrecenben ez hogy lehetséges...

Debrecenben ez hogy lehetséges? Házvásárlással kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék házat venni (legfeljebb pár év múlva) de érdekelne valami házvásárlással kapcsolatban. Nézegettem debreceni házakat és látok köztük nagyon szépeket, nagyon drágákat, a Nagyerdőn is, a belvárosi részeken is, a külvárosban is. Azt hiszem elmondható, hogy ezek a frekventált környékek, a Nagyerdő egyértelmű, hogy miért, gondolom az erdei környezet miatt, a belváros gondolom azért, mert ott van minden egy köpésre, a családi házzal beépített külváros gondolom azért, mert ott csend van, lehet terjeszkedni, lehet medence, nincs akkor szmog. Gondolom én.

A kérdésem az lenne, hogy milyen foglalkozás kell hozzá, hogy valakinek ilyen környéken legyen háza? Budapesten jobban el tudom ezt képzelni, hogy valakinek sima ügy, ott rengeteg munkalehetőség van és sok helyen nagyon magas fizetésért. Debrecenben is a milliomos fizetésekből vesznek az emberek luxusházat? Vagy nagyon elegáns villát?

A hirdetések közt láttam családi házat 95 000 000 Ft-ért (családi házas övezet), nagyerdei házat (inkább villa) 158 500 000 Ft-ért, nagyon elegáns bútorokkal, tökéletes állapottal, nagyon tágas terekkel, de van 165 000 000 Ft-ért is a Nagyerdőn. Ezekhez nincsen medence, de láttam már olyat is hirdetve, amelyikhez medence is volt (nem is kicsi).


Én jelenleg sem ilyen, sem más jellegű házat nem veszek, de elgondolkodtam már rajta, miből tud valaki ilyen házat venni? Milliomos a fizetéséből, vagy milyen foglalkozása van?


A Simonyi úton is vannak elég nagy, exkluzív villák. Szerintem szinte már a Rózsadombhoz hasonlít. Ilyeneket miből tart fenn a lakója?


Nincs bennem rosszindulat, csak furcsa, hogy Debrecenben ez megengedhető valakiknek, Budapesten jobban el tudom képzelni.



2021. jan. 12. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%

Ezek nagyon drága házak, nem középosztálybeliek életszínvonala.


Felsőosztályhoz tartozni nem nagyon lehetséges fizetésből. Oda vagy születik az ember (tehát már a szülei is 50+ millióval indítják útjára), vagy sikeres nagyvállalkozó (pl házat épít 30 millióból, 40ért meg eladja, ezt évi 10x mondjuk..), vagy lopja (gyurcsány).


Engem személy szerint nem zavar, hogy soha nem lesz ilyenem. 30-50 millióból már fantasztikus házakat lehet venni, és az elérhető 2 fizetésből bárkinek (tehát 1 pár együtt).

2021. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Debrecenben az egyetem miatt sok a külföldi, nekik van főként fenntartva ez a kategória. Illetve teljesen indokolatlanul el is szálltak az árak az utóbbi években, nem érnek ennyit az ingatlanok...
2021. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Láttam házat Debrecenben (nem is egyet!) 499 millióért!

Meglepően sok milliárdos, és nagyon sok milliomos él Debrecenben. Az Egyetem Towerben pl. egymillió/nm-es áron mennek a lakások, de tudok 265 millióért is penthouse lakást amit nemrég eladtak.

Szóval valóban nagyon magasak az árak - és még nőnek is.

2021. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Sok ott a gazdag család kölyke az egyetemen. És sok a jól kereső diplomás a gyárakban.
2021. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Nyáron voltunk Debrecenben az új szuper-strandon.

Mindenütt daruk, mindenhol építkezések.

Ha nem lenne fizetőképes kereslet, akkor nem építkeznének ennyit.

És akkor az árak sem vidéken a legmagasabbak lennének!

Én 8 éve nem voltam ott, de dobtam egy hátast.

2021. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp kinek van ennyi mindenre pénze és igénye? Az kicsit érdekes lenne, hogy ha mindenki akinek nagyerdei villája vagy belvárosi luxuslakása van, meg emellett még minden másra is futja neki, külföldi lenne vagy beleszületne a gazdagságba.

Ez azért lenne számomra különös, mert ekkora ütemben nem mindig volt fejlődés (építkezések, strandfelújítás, nemzetközi iskola) és luxuslakások sem épültek/keltek el ekkora számban. A Nagyerdő közelében lévő nagy villák lehet, hogy megvannak már régebb óta, de nagyon sok minden luxus dolog csak az utóbbi időben épült.

Ha minden gazdag csak beleszületett a gazdagságba, akkor gondolom eddig is ennyi luxus lakóhely lett volna, nem hirtelen mentek volna fel az árak és nem hirtelen épült volna sok minden (például az úgynevezett Párizsi udvar, University Residence, és még van több is), mert ha valaki eleve gazdag családba születik és az ilyesmit megengedhetik maguknak, akkor azt minden évben megengedheti magának, 20 és 30 és 40 évesen is. Külföldi egyetemisták pedig már régen vannak szerintem a városban, gondolom minden évben. Hirtelen megnőtt a számuk vagy nagyobb luxusra vágynak?

Vagy azoknak van ennyi pénzük, akiknek a gyermeke Debrecenben lesz egyetemista és a megengedhetik maguknak, hogy lakást vegyenek az elit tömbökben?


A fizetőképes keresletet említette az 5-ös válaszoló, gondolom ez azt jelenti, hogy olyan sokan keresnek az emberek. De milyen munkahelyen lehet ilyen sokat keresni? A politikusokról, akár informatikusokról, mérnökökről talán el tudom képzelni, de lehet azokról sem. Ilyen sok cégvezető meg csak nem él egy városban.


Ti mit gondoltok/tudtok? Szerintem ez egy érdekes dolog mert elég gyorsan történt ez a sok változás.

2021. jan. 16. 19:51
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Pártunk és kormányunk számolatlanul önti oda a zsetont, így aztán nem egy nagy truváj kiemelkedni. Ha ezt a mennyiségű pénzt más város kapná meg, ugyanez lenne a helyzet, csak éppen ott.
2021. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

University Residence: pont ott 265 millióért kelt el az egyik penthouse lakás... és a parkolójában nem találsz csak BMW-t, Mercit, Audit, Bentley-t...

Csak van valami mozgás, ha 3 db száz+ szobás 4 csillagos szálloda építését jelentették be a belvárosban... (míg pl. Szombathelyen bezárt még a Claudius is! - nem a vírus miatt!)

7-es: "Ha ezt a mennyiségű pénzt más város kapná meg, ugyanez lenne a helyzet, csak éppen ott." - részben igazad van! De emlékezz vissza pl. Pécsre, amikor az EKF-re tonnaszám kapták a pénzt... aztán kipofozták a Zsolnay negyedet és építettek egy koncert -termet - ennyi.

Se villamos, se reptér, semmi!!!


Meglátjuk, hogy Veszprém hogy fog gazdálkodni a pénzzel és a lehetőséggel.

2021. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az EKF teljesen más kategória, mint ami most Debrecennel van, de a gyakorin felesleges ebben a témában vitázni, már rájöttem korábban, úgyhogy ki is követem a kérdést.
2021. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az EKF az egyik legnagyobb kiugrási lehetőség!

Meg kell nézni azokat a városokat, amelyek már voltak kulturális fővárosok... Kassa, Nagyszeben, Temesvár - csak hogy a közelebbieket nézzük... Bizony, hatalmas előrelépést, kiugrást jelentett ezeknek a városoknak! (már ahol nem lopták szét a pénzt!)

Debrecen mindig elbukta az EKF pályázatát...

2021. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!