Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hajdú villanybojlernél nem...

Hajdú villanybojlernél nem csöpög a biztonsági szelepből a víz melegítéskor. Hol kell állítani a szelepen, hogy csöpögjön?

Figyelt kérdés
Szerelő vízkőtelenítette, utána nagyon folyt. Telefonon mondta, hogy csak a szelepen kell meghúzni valami csavart, de inkább kihívtuk. Amikor kijött és megcsinálta, nem voltunk otthon (a szomszéd engedte be) Egy darabig működött rendesen, most viszont nem csöpög melegítéskor sem. Nem tudok a szerelővel beszélni, mert kórházban van, más szerelő meg vagy csak ígérget, de nem jön, vagy nem jön ki ilyen kis munkára. Valószínűleg vízköves a szelepnél az zárta el, felénk nagyon kemény a víz.

2021. jan. 15. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szelepen van egy tekerhetős rész. De ha vízköves,le kell szedni,és vízkőtleníteni.

bojler-javitas.hu/hirek/a-bojler-biztonsagi-szelep-funkcioja-es-a-lehetseges-problemak

2021. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fűt a bojler akkor a szelep is csak akkor kezd el csöpögni ha már szinte elég meleg a víz és már csak pár fok van hátra a lekapcsolásig. Persze lehet vagy nagyon rá lett húzva bár ettől független ha túlnyomás van ki kell engedjen. Vagy annyira megtelt vízkővel a kijövő nyílás hogy eldugult. Fogod a csap részét és tekered mert lehet nyitni ilyen rugós cucc akkor folyni fog kifelé a víz, ha az rendesen folyik akkor a szelep hibátlan és nem kell szerelővel kínlódni. Egyébként a bojlerek kezelési útmutatójában benne van hogy 3-4 havonta érdemes megnyitni a szelepet és 4 másodpercig kifolyatni hogy a bent ragadt dzsuva, vízkő maradványok stb kimenjen belőle ne duguljon el.
2021. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem tudom a használatija megvan-e (régi bojler)

A szerelő is ilyen "csavarhúzóval meghúzod"-ot mondott, hogy jobban rá kell szorítani. Biztos jól rászorította.

Mégegyszer köszi!

2021. jan. 15. 10:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy nem feltétlenül kell csepednie. Nekem évigig nem csepegett a biztonságiszeleo, és nem is robbant szét a bojler. Legutóbbi takarítas utan viszont elkezdte mert ezen engedtem le a vizet. Leszereltem, és ecetben kivízköveztem. Utána ismét nem folyatott, de ugyanúgy tökéletesen működik.

Valamennyi légbuborék simán kialakulhat a bojler felső részében, első feltöltéskor, de még szerintem melegítéskor is, és ez simán el tudja nyelni a táguló víz plusz nyomását.

2021. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2021. jan. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!