Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kültéri biztonsági kamera...

A kültéri biztonsági kamera rendszer csak vonza a betörőket?

Figyelt kérdés

A logika menete az, hogy azért nem szabad/kell ilyen kültéri kamera, mert az azt sugalja, hogy sok vagyon/pénz van a házban amit védeni kell, ezért nem jó dolog a kültéri kamera.


Ez a logika mennyire állja meg a helyét?


Mivel alacsony a kerítés, ezért van hogy a kerten átjárkálnak idegenek.

A garázsból átalakított lakrészben ahol az illető aludt, volt hogy elkezdték feszegetni a zárat, és hallota is a beszélgetésüket a "betörőknek"


Ezek után is hülyeség?


(Budapest, külső kerület, családi házas övezet)



2021. febr. 3. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fene tudja, mivel az emberek nem egyformák, így a betörők és a gondolkozásuk sem.

Van a mondás, hogy "Alkalom szüli a tolvajt!" és ez nem véletlenül született.

Az alacsony, átléphető kerítés nyilván hívogató olyan helyen, ahol a többieknek magas a kerítésük. Persze a magas kerítés sem garancia semmire, de egy alacsonyon bejutni kevesebb meló és gyorsabb lehetőséget nyújt a távozásra, így miért strapálnák magukat a magassal.

Ha én betörő lennék, akkor biztos nem olyan helyen próbálkoznék, ahol kamera van, mert ott nyilván van riasztó is és hacsak nem magányosan áll egy erdő közepén az ingatlan, esélyes, hogy arra minden szomszéd felfigyel.

Megjegyzem, mi nem vagyunk olyan szinten gazdagok,hogy az általános életvitelhez szükséges, középkategóriás, használt cuccainkon kívül más is lenne otthon, de van kameránk és riasztónk, mert sokat vagyok otthon este-éjjel egyedül és így érzem megnyugtatónak.

Amíg ezek nem voltak, volt betörési kísérlet, sőt az udvarról is elvittek mindent, még a több mázsás öntöttvas medencét is, mióta kamera van,(4 éve) azóta nem történt ilyen.

2021. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A betörőknek az a fő szempont, hogy a szomszédokhoz képest kihez tűnik gyorsabbnak és kockázatmentesebbnek bemenni. Magasítsátok meg a kerítést.
2021. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minél macerásabb valahova behatolni, annál kevésbé látogatják a betörők. Be törni ugyanis nem az megy, aki imád dolgozni, hanem aki reménykedik, hogy kevés munkával sok pénzhez tud jutni.
2021. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Van az a típusú betörő, akinek nem jut eszébe felnézni, hogy van-e kamera, hanem csak bemegy, mint a boltba, és ha összejön, jó, ha nem, akkor meg meglepődik, hogy miért nem, pedig ő tényleg úgy szerette volna, hogy sikerüljön. Az ilyeneket meg tudod nézni utólag.

A második kategória az körülnéz, és ha kamerát lát, inkább nem kockáztat. Kivéve, ha biztos benne, hogy úgyis be tud menni és elvinni a rögzítőt, ami a felvételt tárolja.

A harmadik kategóriát valóban vonzhatja a kamera, de ez csak az első körülnézésre igaz. Mert ők megfigyelik a házat, és ha valami szakadt Suzukival jártok, meg egyéb jele sincs a nagy gazdagságnak, akkor nem mennek be, mert ők nem foglalkoznak 10 éves tévékkel.

De amúgy manapság már elég sokaknak van olcsó kínai kamerája, szóval a kamera nem ugyanazt jelenti már a betörőknek, mint 20 éve.

2021. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Gazdagságnak egyáltalán semmi jele, meg tényleg nem gazdag az illető. Egy 50 évvel ezelőtt épült házról van szó, ami azóta nem igazán lett felújítva, a kocsi beállóba kocsi sincs. Lehet látni a különbséget a szomszédokhoz képest a házon, hogy nem kacsalábon forgó palotáról van szó.


A kerítés magasítását nem tudom mennyire vállalná be az illető. Illetve nem tudom jogilag mi a menete, mert 3 szomszédról is beszélünk. Illetve a nagymama szokott létrával átröppeni az egyik kerítésen barátnőzni.


Azóta a kameráknak kicsit jobban utána néztem, és 1-2 kamera nem elég. Legalább szükség lenne 3-4re amihez már kellene DVR/NVR rögzítő, és rögtön 100e Ft környékén vagyunk, ha nem több.

2021. febr. 7. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább riasztót szereljetek be távfelügyelettel.
2021. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!