Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Debrecenben mennyire van...

Debrecenben mennyire van jövője egy fiatalnak, friss diplomásnak?

Figyelt kérdés

Debrecenben szerintetek nehezebb elhelyezkedni és az átlagostól jobb fizetést kapni, mint egy másik városban, amiatt, hogy itt nagyon fejlődik minden és sok a milliomos?

Nyilván nem mindenki milliomos, de szerintem biztos, hogy többen vannak mint sok vidéki városban. Meg sok a külföldi diák is. Mivel ők megengedhetnek maguknak sok mindent, ezért gondolom ilyen körülmények között akinek meg nincs annyija, annak annál nehezebb lesz boldogulni. Nyilván ha vannak bőven, akik kifizetnek egy magasabb összeget valamiért, akkor az adott dolgot nem érné meg olcsóbban adni. Vagy például az albérletek is gondolom azért olyan drágák, meg persze a lakás/házárak, mert a sok külföldinek meg se kottyan kifizetni, azoknak sem, akik vesznek lakást az egyetemista gyereküknek (tudom, hogy nem mindenki engedheti ezt meg, de ismerek olyat, aki lakást is vesz, nem is megy csődbe tőle, de azért nyaralni is mennek négyen vagy öten külföldre ugyanazon a nyáron és még sorolhatnám), nem is beszélve a nagyerdei elit környékről.

Azért gyarapodik az exkluzív éttermek és üzletek száma is, mert egyre több a luxusnak számító új épület, nyilván így a drága éttermek, orvosi rendelők, üzletek is. Persze vannak olcsóbbak is, de egyre több a drága dolog.


Nem tudom, értitek-e mire akarok kilyukadni. Mennyire van lehetősége jól fizető munkát találni Debrecenben, de úgy megélni, hogy a fizetéséből erőlködés nélkül kifizesse a számlákat, valahogy tudjon gyűjteni saját lakásra is ha albérletben lakik (vagy valahogy venni), de azért el tudjon menni szórakozni is, akár minden héten?

Vagy ha tegyük fel eleinte panel lakásban lakik egy fiatal, akkor Debrecenben van-e esélye kertes házra, lehetőleg addig míg még nem öregszik meg? Akiket én ismerek, hogy másik városból költöztek Debrecenbe, ők mind úgy jártak, hogy másutt kertes házuk volt, emeletes, udvarral, nem lepukkant helyen, Debrecenben pedig "csak" panelt tudtak venni az árából. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem Debrecenben eléggé fent vannak az árak, attól függetlenül, hogy melyik városrész.


És még valami,ami szerintem fontos: ha valakinek van házastársa és azzal lakik együtt meg fizetnek közösen dolgokat, akkor könnyebb, pláne ha gyerekük sincs és jobb a fizetésük, de Debrecenben aki szingli és egyedül lakik, az eláshatja magát? Nekem fogalmam sincs erről, mert éppen van párom, és nincsenek hatalmas kiadásaim, de azért ez nem mindegy.

Nekem fiatalként megnyugtató lenne tudni, hogy ebben a városban is lehet jó munkám, hogy nem kell erőlködnöm, hogy ki tudjak fizetni dolgokat, hogy nem luxus a nyaralás, hogy akár felújított lakást (nem palotát!) is vehetek jobb környéken mert nem halok éhen emiatt. Ez nem tűnik nagy igénynek, de valójában szerintem az. Elég sok pénz el tud menni ételre, akár akár otthoni főzés, akár étterem. Én úgy látom, hogy igenis drágák az élelmiszerek. Ha mondjuk hetente egyszer el szeretnék menni vagy a fürdőbe, strandra vagy moziba vagy étterembe, akkor azért egy hónapba az is pár ezer forintba kerül. Például a termálfürdőbe egy bérlet 23850Ft, persze ez két hónapra is elég lehet, de akkor is megérzi az ember ezt az összeget. Ha mondjuk szeretnék ruhát venni és egyszerre többet, az is elég drága, akkor is ha nem Mayo Chix-ben veszek. Egy női ruha gyakran 10.000 forint körül van és akkor ha vennék mellette egy nadrágot meg egy pólót is, az nagyjából +10.000Ft és így akkor ez már 20.000Ft. És akkor még nem vettem sok mindent. Ha nem vásárolok ruhát minden héten, ez akkor is sok pénz szerintem ha csak átlag keresetem van.


Persze bizonyos dolgok biztos máshol is drágák, de én valahogy fiatalként nem tudom elhinni, hogy majd keresek annyi pénzt, hogy erőlködés nélkül ki tudjak fizetni amit szeretnék, hogy ne kelljen lemondanom az egyik dologról, hogy beleférjen a másik is. Nem feltétlenül a legdrágább dolgokra vágynék, csak arra, hogy férjen bele minden és állandó spórolás nélkül. Sajnos azt hiszem, hogy ez alapból nem könnyű, Debrecenben meg végképp nem, főleg, ha nincs aki támogat anyagilag.


Szerintetek én túl pesszimista vagyok, vagy igazam van?

Egyébként túl nagyok az igényeim? Normális, hogy foglalkoztat ez engem fiatalként?



2021. febr. 3. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, a végtelen hosszú rizsát nem olvastam el, de Debrecen teljesen rendben van, az egyik legélhetőbb város, abszolút jól lehet benne boldogulni.
2021. febr. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja, és azt nem is írtam bele, de azért jó lenne ha akár egy idő után az édesanyámat is támogathatnám, nem állandóan, csak néha-néha. De honnan a fenéből lehetne annyi pénzem, hogy a saját dolgaimat is könnyedén kifizessem, lehetőleg ne csak a kaját, néha tudjam támogatni őt is ha dolgozó emberként úgy vélem, hogy miért is ne?

Arról nem beszélve, hogy azt már nem is értem, hogy gyereket felnevelni miből lehetne. Ha két ember neveli, akkor is kiadást jelent és nyilván nem éheztetni akarják a szülei.

2021. febr. 4. 00:08
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy csak én vagyok pesszimista, de én nem hinném, hogy Debrecenben annyira könnyű boldogulni. Az lehet, hogy máshol nincs ennyi munkahely, de megélni és viszonylag jól megélni, az már nehezebb.

És én tényleg csak azt látom, hogy minden a milliomosoknak meg a turistáknak épül. Az ő igényeikhez van szabva minden.

2021. febr. 4. 00:14
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha a második legnagyobb magyar városban nem tudsz boldogulni, akkor az nem a világegyetem hibája.
2021. febr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Jól keresni nem fogsz ott, magadat el tudod tartani de a szüleid támogatását felejtsd el. Amúgy sem ajánlom Debrecent, az egyik legélhetetlenebb vidéki város.
2021. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha valahol van jövőkép, akkor Debrecenben biztos hogy van!

Pláne a te szakmáddal: pont olyan gyárak épülnek jelenleg is, amelyek szinte korlátlanul képesek felvenni olyanokat, akik jók a szakmájukban és szeretnének fejlődni! Figyeld az építkezéseket, a beruházásokat.

A lakás téma: nekünk is mindenünk ráment amikor ide költöztünk, és eladtuk a Dél-dunántúli házunkat, de nagyon nem bántuk meg. Mi az agglomerációban kezdtük 5 éve, nyáron költözünk egy új társasházba.

Ami problémáid vannak, azok nagyrészt országos problémák.

Ahonnan jöttünk, ott maga a munka szinte csodaszámba ment, és valóban semmi luxus nem volt.

Itt mindenkinek van munkahelye a családban, és sokkal többet meg tudunk magunknak engedni, pedig még lakásra is gyűjtöttünk!

Jó a közbiztonság, a tömegközlekedés, és úgy általában mindenütt látszik a hatalmas fejlődés! Ha az 5-ös szerint ez a legélhetetlenebb vidéki város, akkor még nagyon kevés helyen volt az országban: keveset látott, és azt is becsukott szemmel...

2021. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%

Éltem évekig Debrecenben, de sosem szerettem igazán, most se mennék vissza igazából szívesen, mert eléggé, hogy is mondjam, karaktermentes város, egy szépen elterülő nagy falu a semmi közepén. Legalábbis nekem így tűnt. Ahogy tapasztaltam, az albérlet pl. nem sokkal olcsóbb, mint mondjuk Budapesten, ellenben a fizetések azért jóval alacsonyabbak a legtöbb területen. Az igaz, hogy most már van mindenféle étterem, bolt, ilyesmi. Az, hogy mire lesz pénzed, sokszor tényleg csak szerencse kérdése, hogy milyen melót tudsz kifogni. Túl pozitívan nem tudok nyilatkozni az állások tömkelegéről, mert szerintem viszonylag kevés van belőle ahhoz képest, hogy a második legnagyobb városról van szó az országban.


Egyébként az, hogy ez foglalkoztat téged fiatalként abszolút nem baj, sőt, az lenne a baj szerintem, ha egyáltalán nem foglalkoztatna. Törekedni kell mindig arra, hogy minél jobb feltételek mellett tudjunk élni. Sok sikert!

2021. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!