Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől dugulhat el egy gáztűzhe...

Mitől dugulhat el egy gáztűzhely egyik rózsája és hogyan lehet megjavítani?

Figyelt kérdés
Hosszabb ideig külföldön laktam, amikor hazajöttem, meglepetten tapasztaltam, hogy pont az a rózsája a tűzhelynek, amin a leggyakrabban főztem, csak pislákolva égett, így nem használtam. Ma kipróbáltam és már egyáltalán nem lehet begyújtani. Meg lehet javítani valahogyan, valaki tud tanácsot adni?

2021. febr. 15. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyum tűvel szokta annó, amikor még gáztűzhelyünk volt. Gyakran eldugul a kajától, zsírtól stb.
2021. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Kifutott ételtől dugul el.

Leveszed a fekete öntött vas lángosztó fedelet a rózsáról ,belenézel,és ott a rózsa közepén van a sárgaréz fúvóka.

Ezen (méretfüggően) 0.02-és 0.04 mm-es aprócska lyuk van. Ez dugul el!

Egy kis varrótű hegyével óvatosan beletolva-kihúzva a lyukba és MIKÖZBEN NYOMOD A GÁZT ezen a rózsán kifújatod a koszt belőle a gázzal. A Művelet MAX. 3-5 másodpercig tartson,és legyen nyitva az ablak is a szellőztetés okán.

Ez segít 98%-ban.A Varrótű acél a fúvóka sárgaréz(puhább) ezért óvatosan kell. Egyébként hegesztés technikai üzletben van fúvóka tisztító készlet mely kb 30 méretet foglal magában,és ezzel még tökéletesebb tisztíthatóak az apró fuvókák.

2021. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, egy vékony dróttal kitisztítottam, jobb, mint új korában.
2021. febr. 15. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!