Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A GDPR hogyan szabályozza a...

A GDPR hogyan szabályozza a kamerák használatát a magánházakban?

Figyelt kérdés
Most szeretnék egyet felszerelni a kertes házunkba, ami nem néz a kapun kívülre. Ezt szabályozza valami?

2021. febr. 18. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

[link]

De őrült, aki betű szerint betartja.

2021. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálam már hosszú évek óta vannak kamerák és ezt a tényt tábla is jelzi a kerítésemen.

A szemben lévő szomszédaimat megkérdeztem, hogy az egész utcát vegye-e előttünk, vagy csak ez én járdámat az úttest széléig.

Tiszteletben tartottam a kérésüket, hogy ők nem szeretnék ezt, és csak a házam előtti részt vegye a kamera.


Telt-múlt az idő és tavaly egyik hajnalban felcsengetett azzal, hogy az éjjel lelopták a kerekeit az utcán parkoló autójukról és, hogy felvette-e a tetteseket a kamerám.

Sajnálattal emlékeztettem, hogy bár felajánlottam, de ők kérték, hogy az ő járdájukat már ne vegye....

2021. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

A GDPR sehogy.

A GDPR a cégek nyomulása ellen védi a magánszemélyt. Egy kertes családi ház esetében a kerítesen belül történtek viszonylatában tehát nincs sem értelme, sem joghatósága a GDPR-nek.

Ha a gyereked levelét dugiba felbontod és elolvasod, akkor a Postatörvényt sérted. Ha meg a kézzel írt naplójába olvasol bele, akkor magántitoksértést követsz el, és azzal a BTK foglalkozik.

Kellene tudni, hogy otthon melyik családtag, ki és mit nem szeretne, amit viszont te mégis erőltetnél. Annak tudatában lehetne véleményt mondani, hogy milyen törvényt akarsz megsérteni, de a GDPR-t holtbiztos, hogy nem. Ennek amúgy egy családi házban közmegegyezéses alapon kellene működnie...

2021. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

"A GDPR a cégek nyomulása ellen védi a magánszemélyt. "


Ez úgy jött le, mintha csak arról szólna, az lenne a lényege, ami nem igaz.


Ez a GDPR rendelet:

[link]

2021. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Akkor linkelés helyett kedves #szakal légyszives már értelmezni az adott helyzetre, hogy egy családi ház kertjére miképpen vonatkozik ez. Megtennéd?
2021. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Majd én értelmezem!

#3-asnak van igaza!

Idézek a belinkelt GDPR-ből:

(18) Ez a rendelet nem alkalmazandó a személyes adatoknak a természetes személy által kizárólag személyes vagy otthoni tevékenység keretében végzett kezelésére, amely így semmilyen szakmai vagy üzleti tevékenységgel nem hozható összefüggésbe.

2021. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 miért tenném? Én nem állítottam, hogy vonatkozik!
2021. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem kedves szakal.

Tehát a kérdező kérdezett valamit.

Te meg nem a kérdésére válaszoltál, csak mintegy mellékesen megjegyezted, hogy van GDPR, és belinkelted. Teljesen függetlenül attól, hogy mit kérdezett a kérdező. Csak úgy tájékoztatás végett...

2021. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!