Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha át jön a kerítés alatt a...

Ha át jön a kerítés alatt a szomszéd kutyája kinek kell megcsináltatni a kerítést?

Figyelt kérdés

Beton oszlopok közé van kifeszítve drótháló, alapja nincs, a szomszéd kutyák rendszeresen át ássák magukat.

A kerítés a miénk, a kutyák nem. A mi dolgunk megjavítani a kerítést?


Néhány év múlva majd szeretnénk új kerítést, de most még nincs rá keret (most vettük a házat, előbb a benti dolgokat szeretnénk helyrehozni).

Nem vagyunk kutya ellenesek, de nem éppen stabil idegrendszerűek a szomszéd kutyák, nem szeretnénk velük összetalálkozni az udvaron.


2021. febr. 25. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

"A kerítés a miénk, a kutyák nem. A mi dolgunk megjavítani a kerítést?"


Nem!

2021. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Nektek kell.
2021. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd neki, hogy a kutyák tönkreteszik a kerítést, és tartsa saját telkén belül a kutyáit, ez nemcsak kötelessége, de felelőssége is. Ha nem hajlando rá, akkor a jegyzőnél birtokvédelmet kérsz, feljelented.

Fotózd/ videózd le, ha teheted

2021. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2! Dehogy kell!

Ha a szomszéd tigrist akar tartani akkor nekem kell 8+ méter magas rácsot csinálni!

Az állattartónak kell gondoskodni az állatáról!

Kerítést meg nem kötelező csinálni! Már megszünt ez az "enyém-tied" a kerítés.

2021. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédnak kell szólni, hogy tartsa a saját telkén a kutyákat. Neki kell arról gondoskodni, hogy ne tudjanak átjárni a szomszéd telekre.
2021. febr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

a békesség a legfontosabb. Az a helyzet, hogy a kerítésed csak jelzés értékű, a kutya viszont mást tart fontosnak.

Én azt tenném ebben a lehetetlen helyzetben, hogy zsalukövet raknék végig a kerítésdrót mellé. Úgyis szükség lesz rá, addig is tartana valamicskét. A szomszédot felesleges bármire is kioktatni, tudja ő nagyon jól, mi lenne a dolga. Szóval legyen ez a te sarad, old meg inkább.


Én végigzsaluköveztem, azt már nem tudták a kutyák eltolni. A szomszéd magasról szart rá.

2021. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Noren1989 ***** válasza:
49%

Konkrét kàrokozàs történt...mindenesetre legyen dokumentàlva, fényképpel.


A szomszéd dolga lenne (!) a javíttatàst finanszírozni, de jobban jàrsz, ha megcsinàltatod te magad.

2021. febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Elméletben nekik kellene, ez lenne a szabályos, az állattartó kötelessége megakadályozni az állat szökését. (Állatvédelmi törvény)

A gyakorlatban sajnos ez senkit nem érdekel, tapasztalat alapján vagy megcsinálja a kérdező, vagy együtt él az idegen kutyákkal az udvarán.

2021. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Igy erkezett az elozo kutyam. O koborkutya volt es a keritesekrn at maszkalt egyik telekrol a masikra. Minden szomszed a tepsit vitte ki tele sulthussal es minden nap kapott toluk par szelettel. Ezt lattam. En meg azonnal simogattam tobb orat es nalunk ket kg hust talalt a kertben. Szoval meg voltunk elegedve egymassal a kutyaval. A 2. ora simogatasnal mar tudtam,h megtartom .


Kerdezo , a te helyzeted: a kutyaktol ne feljetek. Adjatok nekik enni es akkor a gazdajanak tekint es egyben a legjobb baratjanak mindketto. Barmily zord kulseju kutyak is.


Amugy meg nem olcsobb etetni a kutyakat ,mint egy uj keritest csinaltatni??

Az ikyen szomszed meg setara is meg kirandulni stb elengedi a kutyait veletek . Szerintem ez kezenfekvobb megoldas. 😁

2021. febr. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!