Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ma reggel észre vettem hogy...

Ma reggel észre vettem hogy kint a kertünkben csöpög a kerti csap (reggel meg engedtem a virágnak) nem nagyon de azért baj 15-20 másodpercenként csöppen. ?Próbáltam el zárni a fagy csapot , de valamiért nem sikerült, vizes saras a föld már.

Figyelt kérdés
Mindenféle kép szakember? Fagycsap csere kéne? Igazából következő fizunál tudnék rendezkedni addig nem lenne késő?
2021. márc. 25. 10:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
szia milyen csap golyóscsap vagy ilyen karral elzárhatós lehet hogy cserélni kell de lehet csak valahol a szigetelés ment tropává szerintem tegyél alá egy vödröt hogy ne menjen kárba a víz küldök egy linket nézd meg : [link]
2021. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Golyós csap, 3-4 éve tettük rá, egész télen nem volt használva, most engedtük és azota csepeg igaz lassan de akkor is....vagy maradhatot a csőben víz és az folyik így lassan?
2021. márc. 25. 11:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél alá egy vödröt, 3-4 naponta meg kiöntöd, nem vész kárba, öntsd valami növényre, én is azt csinálom! Nézd meg, mennyibe kerül egy olyan csap, mert ha nem csak valami tömítés-probléma, hanem újat kell venni akkor lehet, hogy egész évben nem csöpög el annyi értékű víz (ami nem is vész kárba ráadásul, mint írtam).
2021. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben alá teszek, koszonom a választ :)
2021. márc. 25. 11:18
 5/16 anonim válasza:
68%

első vagyok így igaz tegyél alá vödröt vagy cseréld ki ja és télre bugyoláld be a csapot én így szoktam sose volt gont 10 éve

pl ruhával meg szigszalaggal

2021. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem is be volt télen bugyolálva, sőt úgy hogy a fagycsap el se volt zárva mellette lent 1 méter mélyen, és nem fagyott be szerencsére
2021. márc. 25. 11:24
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

A fagycsappal csináld meg, hogy nyisd-zárd ütközésig egy párszor lendületesen, de nem erőszakosan. Utolsó elzárás után várj pár percet, meg kell szűnni a csepegésnek. Ha csepeg, akkor hívhatsz hozzáértő ismerőst vagy szerelőt, mindenképpen érdemes cserélni még tél előtt.

A golyósszelepet magad is ki tudod cserélni, de ha olyan típus, amihez lehet javítókészletet venni, akkor első lépésben ezt csináld, egyszerűbb és olcsóbb.

[link]

Mielőtt elmennél a boltba, elzárt fagycsapnál nézd meg, meg tudod-e indítani a fedél csavarjait, mert ha nem jön szét, akkor úgyis új állja a helyét.

2021. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Na várjál, télen nem volt elzárva, most meg elzártad? Most már nem várható erős fagy szerintem. Vagy azért próbáltad a fagycsapot elzárni, mert a normál csapot nem sikerült? Nyilván azt kell kicserélni, amelyik rossz. De néha néhány zárás-nyitás-zárás-nyitás is segít rajta.
2021. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam elzárni , egy méteres kulccsal de sajnos mikor teljesen le dugom egyszerűen nem tudom ki tapintani hogy pont bele menjen, lehet ismerőst hivok ez ugyben. De igazad van tél elott mindenfélekép meg kell csinaltatni
2021. márc. 25. 11:34
 10/16 A kérdező kommentje:
Télen nem volt el zárva mégse fagyott be, gondolom ha befagyott volna nem jott volna viz
2021. márc. 25. 11:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!