Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Legjobb szőnyegtisztítás...

Legjobb szőnyegtisztítás praktika?

Figyelt kérdés
Van egy szőnyegünk amire már bőven ráfér egy alapos nagytakarítás. Van valami bevált ötletetek? Nézegettem a vanisht de nem tudom mennyire jó márka. Esetleg ami tuti tipp, márka?

2021. ápr. 8. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Sokmindennel próbálkoztam már, vanish, egyéb csodaszerek, porolás kint,még a hóra is kivittem egyszer, szőnyegtisztitó gépet béreltem.

Legutoljára kipróbáltam egy szőnyegtisztitó céget. Elvitték 2 nap mulva hozták arany tisztán,illatosan,pormentesen, mindezt 1000ft/m2 áron,ingyen el és vissza szálitással.

Én ezentúl csak igy fogom tisztitani a szőnyegeimet, mert csak igy lesz valóban tiszta. Minden más csak látvány tisztaság szerintem, és mellesleg baromi fárasztó is. Évente 1x belefér.

2021. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Kevés szőnyeg esetén valóban érdemes kitisztíttatni profi szőnyegtisztító céggel. Nálunk azonban kb. 40 m2 szőnyegfelület van, beleértve az előszobai padlószőnyeget is. Így aztán vettem egy szőnyegtisztító funkcióval bíró takarítógépet, amit csak ilyen célra használok. Évente kétszer átmegyek minden szőnyegen. Váratlan esetekben is kiváló: múltkor sikerült kiborítanom a padlószőnyegre 2 cserép virágföldet. A nem összeseperhető maradékot ezzel a takarítógéppel tisztítottam fel, nyoma sem maradt.
2021. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

2es, milyen takaritógéped van? Nagyon átaztatja a szőnyeget?

Padlószőnyeg valóban kritikus, de nekem az a bajom a takaritógéppekel-legalábbis amiket én próbáltam/látam- hogy sok vizet hagy maga utan igy csak nyáron mertem ilyennel tisztitani.

Amugy a szőnyegtisztitó cégek szó szerint "kimossák" a szőnyeget, viz alatt, habban, kefével és a végén kicentrifugázzák. Tényleg tiszta lesz.


1es.

2021. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm de sajnos vidéken lakom, itt ilyenekre nincs lehetőség.
2021. ápr. 8. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Mosószeres vízzel tisztítom a szőnyegeimet. A foltokat ezzel kefélem ki. Nyáron kiviszem az udvarra,(van betonos rész) mosószeres vizzel jól eláztatom, és nyeles kefével kikefélem. Utána ecetes vízzel öblítem.
2021. ápr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező én is vidéken lakom, faluban, a legközelebbi városban ami 20km van szőnyegmosó cég, ingyen szállitással. Biztos hogy felétek is van jópár.
2021. ápr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszi mindenkinek😊
2021. ápr. 9. 14:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!