Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nők! Ti mennyi házimunkát...

Nők! Ti mennyi házimunkát végeztek egy nap?

Figyelt kérdés

Én átlagosan napi 50percet töltök el rendrakassal.

Ehhez jön még hozzá 2naponta a főzés (kivéve hétvégén) és az ahhoz tartozó gyors elpakolás.


2021. ápr. 14. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Le leszek pontozva érzem, de ne olvassa akinek nem tetszik :D

Mosáson és főzésen kívül nem csinálok semmit. Mosás heti egyszer, de akkor egész nap megy a gép, főzés kétnaponta, hétvégén mindkét nap. Heti egyszer takarítónő jön, aki megcsinálja a portörlést, konyha, fürdő, WC-k takarítását, vasal és ablakot pucol (nyilván ezt nem minden héten). A hét többi napján a robotporszívó és a robotfelmosó gondoskodnak a padló tisztaságáról. A konyhát főzés után nyilván elpakolom, letörlöm a pultokat, és elmosom az edényeket. A férjem nem nagyon szeret házimunkát végezni, de azt sem várta el tőlem, hogy megszakadjak a háztartással a munka mellett, ezért választottuk ezt a megoldást. Havi pár ezer forint (a takarítónő bére) nekünk megér ennyit.

2021. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

1: én nem pontozlak le! :)

Én is kb. bedobom a mosást és kiteregetek - ez összesen nincs napi 5 percnél több.


Van robotporszívó nálunk is, az irodából simán bekapcsolom a mobiltelón keresztül, hadd dolgozzon a kicsi, amíg én nem vagyok otthon. :-D

Nálunk csak kéthetente jön a takarítónő - már csak ketten vagyunk itthon, és viszonylag rendesek vagyunk - tehát nincs nagy kosz. De én is igazolom, hogy bőven megéri! :-)

2021. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
na akkor engem pontozzatok le: van hogy az égvilágon semennyi házimunkát se csinálok. van hogy csak megfőzök. van hogy főzök+kimosok egy adagot. van hogy egy nap az egész házat kitakarítom. van hogy a párom is segít.
2021. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%

Napi 50 perc nagyon sok.

Főzés: heti két alkalom

Porszívózás,felmosás: heti egy óra

Fürdőszoba: havonta

Ablak: kb.3 havonta

2021. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erővel engem is le lehet pontozni, mert egy kis vallalkozasom van, amiben napi 4-5oranal nem dolgozok többet, hogy jusson időm az itthoni dolgokra, bevasarlasra és mindenre :) (Mellette tanulok, mert közben megtaláltam azt, amit tényleg szeretnék csinálni életem végéig, de ahhoz teljesen át kell képeznem magam.)


A barátommal így egyeztünk meg, mert ő hétköznap rengeteget odavan, nem tud besegíteni semmiben, viszont mindketten szeretjük a tisztaságot. Nálunk pl azért hetente a fürdőszoba is kitakaritasra kerül.


Viszont hétvégén pl csak ő mosogat, ő töröl fel stb.,


Mi még albérletben élünk, ahol se mosogatógép, se szárítógép nem fér el, illetve a küszöbön a robotporszivo sem menne át, így inkább megcsinálom én 2naponta rendes porszivoval, mert forgalmas környéken élünk, és csak úgy ömlik be a por.


De ha végre sikerül elkoltoznunk kertes házba, és sikerül megcsinalnom az iskolát, akkor én is változtatni fogok. Mi is takarítónőt tervezunk fogadni segítségnek heti 1 alkalomra, mert nem akarom, hogy az életem a takarítás körül ""forogjon"".


Csupán kíváncsi voltam, hogy másnál milyen szokások vannak. 🙂

2021. ápr. 14. 20:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Jelenleg egyedül lakom, az agglegény női változataként (erre nincs jó szó, vagy vénlány, nem tudom)



Heti 50 percet se házimunkázom, illetve a főzést nem munkának tartom és igyekszem csak akkor csinálni, amikor kedvem van hozzá.



A port néha letörlöm, a robotporszívó a nagyszobai szőnyegen és az irodasarkon minden ebédidőben megy, párnaponta az egész lakáson,lehetőleg amikor nem vagyok otthon, mert hangos is és kerülgetnénk is egymást.

Tervezek venni robotfelmosós és néha hívni takarítónőt.

Heti 1 vagy 2 adagot mosok.


Amúgy sokszor van rend és nagy kupi sincs sohase, de az olyanokat, mind csempe, konyhai ablakpárkány, bútorok alatt/mögött, ahova nem fér a robotporszívó, inkább ne nézd meg közelebbről. Messziről se.


Igyekszem naponta mosogatni, de a hét végefelé el szokott ez maradozni.



Dolgozom főállásban, jelenleg túlórákkal, ha iroda van (nemsokára az lesz), napi közel 2 óra az út, egyetemre járok estin, heti 4 nap suli már 2 félév óta és ősszel is ez várható, beadandók, zh-k. Takarítson, akinek tizenhat anyja van.

Aki nem tanul, az mással van elfoglalva, de a környezetemben kb senki se ér rá annyit takarítani, hogy patika legyen és a jelek szerint nem is szoktak.



Mondjuk ha 5 órát dolgoznék körülbelül és nem lenne más dolgom, kicsit nagyobb lenne a tisztaság nálam is.



28N

2021. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%

Én átlagosan napi 5-8 órát töltök ezekkel:

Élelmiszer és háztartási bevásárlás, barkács és lakber vásárlás, javítás, mesteremberek keresése, árajánlat bekérés, javítás alatt lakásra vigyázás, saját kezű javítás, selejtezés, archiválás, eladó selejtezett holmi befotózása, hirdetése, hirdetések kezelése, vevőkkel találkozás, számlák fizetése, szolgáltatókkal kommunikáció, lakógyűlés, szolgáltatók fogadása, mosás szemétlevitel, cipőpucolás, varrás, stb.

Takarítani azt baromira nem szoktam, alkalmi elfoglaltság, nem mindenheti, de persze az is itt sorakozik, így jut minden napra 5-8 óra munka ezekből.

2021. ápr. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
1: Mi az a robotfelmosó?
2021. ápr. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk mos kisgyerek van, aki mostanában kezd rumlizni, bár szerencsére ez még csak egy helyen valósul meg. Ott szoktam egyszer elpakolni este ha úgy alakul, bár most szégyenkezve nézem a tegnapról maradt játékhalmazt a habtapin :-D


Amúgy dolgozom a baba mellett itthonról, úgyhogy nehéz szívvel, de a nagyfokú gépesítés mellett döntöttünk.

- mosás, teregetés, vasalás helyett mosógép, szárítógép - átpakolással és hajtogatással együtt az egész tíz perc

- mosogatás helyett mosogatógép, a ki és bepakolás naponta pár perc

- portörlés... Na ez mumus, irtózatosan porosak vagyunk, de a porszívó, robotporszívó és légtisztító (+szárítógép) együtt a napi egy-kettőről (!!!) heti szintűvé csökkentette. Kevés az ilyen felület, heti 25-30 perc alatt megvan.

- felmosás - na ezt nem csinálom túl gyakran, csak a konyhában és a fürdő/vécében pár naponta (vagy ha szükséges), laminált lapos szobákban szerintem kéthetente...


Ha a főzést nem vesszük, és takarítós nap van, akkor heti egyszer egy óra alatt piszmogva is végzek. A főzés viszont rengeteg, diétázunk és finnyásak vagyunk, gyakorlatilag napi szinten főzök, ez azért elvesz napi két órát a pakolásokkal együtt.

2021. ápr. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én rákerestem neten,sztm qrva jó,még én sem hallottam róla,és az ára sem vészes.(13000ft körül van).
2021. ápr. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!