Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért "zizeg" a villanykapcsol...

Miért "zizeg" a villanykapcsoló/konnektor? Van itt villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Ha pl.bedugok valamit a konnektorba.(Már nem dugok be.) Illetve, ha felkapcsolom a villanyt, akkor is furcsa zizegő hangot ad a kapcsoló. Már akkor is, ha más berendezést használok ott.Pl.mikrót. A fölötte lévő lakásban felújítási munkálatokat végeznek, vésik, fúrják a falakat. Van, olyan helyiség, ahol meg nem működik a villany(nem ég, ha felkapcsolom, pedig a körte jó.) Lehet összefüggés?

2021. ápr. 15. 10:03
1 2
 1/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Hűha. Régi a rendszer?

Érdemes lenne egy villanyszerelővel beszélni.


"zizegő hangot ad a kapcsoló"


Ez még úgy alapvetően nem egy hatalmas probléma (természetesen ez is rendellenes és érdemes utánajárni), ezt valószínűleg a laza kötés okozza a kapcsolóban. A villanyszerelő 5 perc alatt megcsinálja.

Ha nagyobb teljesítményű eszközt használsz (vasaló, hajszárító, mikró, mosógép) és akkor zizeg valami, azt érdemes mihamarabb megnézetni.

2021. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon régi. Igazából át kéne húzatni a vezetékeket, mert már 1000 évesek, csak nincs rá pénzem,mert nagyon drága 😟 Azokat a konnektorokat, aminél ez volt, már nem használom, de a többi probléma most egyszerre jelentkezett, mióta verik a falakat. A biztosíték dobozban is volt egy szétégett kötés, azt kicseréltettem kb.2 éve.

Nagyon köszönöm a válaszod.

2021. ápr. 15. 10:36
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mennyezeti nem világít lehet. Vezették panelba úgy, hogy felsőszmszédhoz fel, aztán panel összeresztésnél körbevitték, a mennyezet közepén vagy a falnál lefúrták. Ha ilyent elcsíptek, akkor a csillárod nem világít.

A zizegő aljzatokhoz nincs köze, ott vezetéklazulás, kitágult érintkezők lehetnek.

2021. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Ez nem panel, hanem egy nagyon régi ház. Ha a zizegő kapcsolót felkapcsolom, akkor mi történhet? Csak félelmetes, vagy mondjuk kigyulladhat? A hűtőben meg pislákol/villog kicsit a lámpa, meg úgy vettem észre, hogy néha nem is hűt. Gondolom, valami érintkezési hiba lehet. Azon is segíthetne egy kötés csere, vagy csak a vezetékek áthúzása? Vagy ezt nem lehet így tudni?
2021. ápr. 15. 14:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Így nem tudható. A zizegés, pislákolás érintkezési hibára utal. Ez folyamatában egyre rosszabb lesz. Melegedés, égés, lágyulás stb.

Mivel sokminden zizeg nálad, nem tudni a pontos hibát. Lehet, rossz minőségű kapcsoló, dugalj, vagy kötéshibák, vagy most már mindkettő. Helyileg gyorsan eldönthető, így nem.

2021. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Uhh bakker ez nagyon veszélyes, én be se mernék így dugni semmit. Simán csinál olyan zárlatot, hogy leég minden.
2021. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6! Ne ijesztgess, már így se merek használni semmit.😥 De azért az se lehet, hogy teljesen lekapcsoljam az áramot még ki tudja meddig. Eddig 2 konnektor volt ilyen, azokat már rég nem használom. Most viszont, mióta verik, vésik fúrják a falakat, gyors egymás utánban jelentkezett az összes probléma. Egymás melletti helyiségekben. Leghamarabb hétfőn tudom megnézetni, addig marad a sötét, meg nem használom, amit nem muszáj, de azért így is eléggé rettegős.
2021. ápr. 15. 16:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok van felújítás? Ilyen rossz állapotú vezeték hálózat tényleg tűzveszélyes.

Nálunk is szétolvadt 1 éve az egész biztosító szekrény még szerencse hogy itthon voltunk mikor elment az áram,de előtte délelőtt már voltak jelei villogott a lámpa, hirtelen kikapcsolt a számítógép.

2021. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem nálunk, hanem a fölöttünk lévő lakásban 😟Mondjuk ott folyton.

Nekem is a bizti dobozban volt szétégve a kötés. Annyi jele volt, hogy égett szagot éreztem a villanyóra felől. Aztán rájöttem, hogy mindig akkor van az, amikor megy a mosógép. Aztán kiderült, hogy nem a villanyóra, hanem a doboz lesz. De jó pár mosás lement már addig.😕 Persze akkor átkötötték, de az egész egy fekete szétolvadt massza volt kb.Utólag elég para, hogy amíg nem derült ki, hogy mi van, bármikor lehetett volna nagyobb baj. Azóta még jobban félek.

2021. ápr. 15. 21:35
 10/11 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
Az jogos, hogy félsz, de attól nem oldódik meg a dolog. Én látatlanban azt mondom, hogy kérj be ajánlatokat a teljes elektromos hálózat felújítására. (Te is sejted, hogy a jelenlegi helyzet tűzveszélyes....)
2021. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!