Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a kezmoso csapban engedem...

Ha a kezmoso csapban engedem a vizet miért ad furcsa hangot kádban ilyen bugyborekolos hang és ez baj vagy hiba? Uj építésű

Figyelt kérdés

2021. ápr. 16. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Dugulás lehet valahol, vagy xar a lejtés
2021. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem normális ha dugulás lenne lemegy a viz ? Akkor 3z garanciás hiba ha xar a lejtés honnan lehet tudni hogy ez vagy a masik ?
2021. ápr. 16. 10:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Mit csináljak?
2021. ápr. 16. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Emeletes ház vagy társasház? Lehet még légbeszívó hiánya is, és a vákuum megrántja a kádszifonban (bűzzár) a vizet
2021. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
emeletes társasház.en kozepen lakom ,alattam is felettem is van másik 5 ailletve 3 f lakás.
2021. ápr. 16. 10:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor esélyes hogy az, szifonhoz lehet betenni utólag is, nem nagy pénz
2021. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a garanciális irodának kell jelenteni vagy nekem kell hívnom szerelőt? Egyébként ha dugulás van akkor az a felettem alattam lakotol is lehet vagy hogy van ez ?
2021. ápr. 16. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ejtővrzeték nem szokott eldugulni, csak az ágvezeték. De ha lefolyik a víz akkor nincs gond. Az hogy nincs légbeszívó, nem hiba, és nem garanciális, mivel nem kötelező beépíteni, ha olyat akarsz bízz meg egy szakit vele, meg amúgy nézesd meg szakival először
2021. ápr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki pontozta le a 4-est, új ház esetén valószínűleg neki van igaza.

Ennek a jelenségnek az a lényege, hogy a mosdókagylóban leengedett víz a gravitáció miatt egyre gyorsul a csőben. Mivel a keresztmetszet állandó, ezért a gyorsulás úgy nézne ki elvileg, hogy a cső alján több víz folyik ki, mint ami felül befolyik. Ez persze a gyakorlatban nem tud megvalósulni, ezért az történik, hogy a lenti csőszakasz gyors vize a felül befolyó víz mellé a mosdó-kád közös lefolyószakasz két szifonja közül időnként levegőt szív be abból, amelyiknél kisebb a szintkülönbség. Ez a légbeszívás ad bugyborékoló hangot. A dugulással ellentétben ilyenkor nem felfelé bugyborékol a levegő a szifonban, hanem lefelé, azaz a lefolyó felé.

2021. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!