Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés FABRIKETT, kíváncsi...

Fűtés FABRIKETT, kíváncsi lennék arra hogy azok aki fabrikettel kísérletek meg fűteni, az elmúlt években milyen tapasztalatra jutottak?

Figyelt kérdés

Nekem, eltelt 2 fűtési szezon alatt csupa rossz de felmerült néhány praktikus kérdés, amik lehetséges hogy befolyásolják a végeredményt.


Nálam sem a kocka alakú (világos barna) sem a henger alakú (sötét barna) nem vált be, nem adnak meleget csak telenyomják füsttel a rendszert és ráadásul kormoznak is.


Van, több éves tapasztalatom "normális" fával, fahasábok: akác és bükk, mindkettő csodálatosan, ropog a égett, takarékosan és igazi, valódi hőt adva.

A kérdésem arra irányul, hogy milyen okok vezetnek ezekhez az anomáliákhoz?


2021. ápr. 16. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés levegőt adsz neki, vagy nagyon megtömöd a tűzteret.

Én általában 1000 kg brikettet és 2m3 2 éves bükköt használok fel egy idényben. Semmi bajom a brikettel: kevés helyet foglal, fölszalad rendesen a vízhőfok, nem kell pihentetni mint a fát, egyből mehet a tűzre.

2021. ápr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tapasztaltam ezeket a hátrányokat amiket írsz, mi ezt vettük:

[link]

De nem ennyiért, hanem 990 Ft-ért.

Ennek ellenére nem csináltunk belőle rendszert, mert nekünk qrva drága csak ezzel fűteni.

2021. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
73.000 -ért vettem egy raklappal, olcsóbb vele fűteni, mint vizes, friss fával.
2021. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!