Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy a panellaká...

Honnan tudom, hogy a panellakásomban elérhető-e 32A?

Figyelt kérdés

Indukciós főzőlap vásárlása előtt erre külön felhívják a figyelmet, hogy ellenőrizni kell, hogy el fogja-e bírni a lakás elektromos hálózata.

Nyilván fogok villanyszerelőt hívni, de én magam hogyan tudom ezt megállapítani?

(1980-ban épült panellakásról van szó, de nem hiszem, hogy ez mérvadó)


2021. ápr. 26. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A villanyóra mellett lévő kis megszakítóra rá van írva hogy hány amperos.

Ha kisebb mint 32, akkor az elmű-től kell kérni .

2021. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem (csak most nem vagyok otthon).

Azt tudom, hogy a szolgáltatótól ingyenes a 32A-ra bővítés, de ez nekem a lakáson belül kb. mekkora költséget jelent amit a villanyszerelőnek kell fizetnem?

2021. ápr. 26. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a panel felszálló vezetékei lehetővé teszik e a te bővítésedet. Ha régi, nem biztos, hogy engedik,pláne ha van már 1-2 bővítés rajta.

Felújított felszállónál minden további nélkül. (közös képviselő+ eon/ elmű regisztrált szerelő).

Ha lehet, akkor órahely szabványosítás(eon/elmű regisztrált szerelő) ad árat és intézi.

2021. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 puritan ***** válasza:

Az az ingyenes 32A-re bővítés néhány százezerbe biztosan belekerül.


Az áramszolgáltató rendszerint csak akkor cseréli ki nagyobbra a kismegszakítóját, ha előtte szabványos mérőhelyet alakíttatsz ki egy regisztrált villanyszerelővel.

Ezen kívül - ha eddig nem volt villanytűzhelyed - nagy valószívűséggel új vezetéket is kell kiépíteni a villanyórától az új főzőlapig.

2021. ápr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!