Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Különös WC-dugulás, hol lehet...

Különös WC-dugulás, hol lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap óta a következő dolog történik. Ha engedem a mosdóban a csapból a vizet, vagy a mosógépet, a wcből jön felfelé a szennyvíz. De akkor is, ha pl. a szomszéd engedi a vizet. A víz éjjel ugyan lement teljesen, de a "cucc" nem folyik le. Mi lehet a probléma? Házilag semmilyen duguláselhárítási módszer nem vált be. Szakembert már hívtam, de addig ugye muszáj elmennem dolgozni, hogy hagyjam itt?

2021. ápr. 27. 03:43
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem írtad, hogy társasház e?

Akkor a felszálló cső közös és az elhárítást is onnan kell fizetni.

Ha a szomszés vízeresztésénél is feljön a víz, akkor jelezd neki, mert könnyen és gyorsan elönt a szar szó szerint! Korlátozni kell a használatot, és azonnalra a duguláselhárítókat.


Társas házban ebből könnyen gyorsan van, hogy szarban úszik a lakás mire hazajössz.

2021. ápr. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, társasház. Mivel hajnalban el kellett jönnöm, ezért nem tudtam szólni a szomszédnak, de a közös képviselettel felvesszük a kapcsolatot.
2021. ápr. 27. 06:14
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
A duguláselhárító megtudja mondani melyik csőszakasz dugult(kamerázni is szokták). Ha a közös szakaszban van, akkor a közös költségből kell fizetni.
2021. ápr. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, a közös rész van eldugulva, nincs ebben semmi különös. Csak van egy vékony átfolyás, ahol éjszaka elszivárog a víz.

Dolgoztam lakásszövetkezetnél, láttam olyat, hogy a földszinti lakás szrban úszott, mert a fent lakó értelmi fogyatékosok továbbra is lehúzgálták a wc-t. Szóval, lehet, hogy ma már nem lesz érdemes hazamenni se... Ilyen esetben azonnal kell lépni, nem másnap. Inkább az intézkedésre vegyél ki egy nap szabadságot, mint a szomszéd szrának feltakarítására a te nappalidból meg a te hálószobádból.

2021. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A probléma a szomszéd oldalán volt. Olyan mértékű, hogy teljesen ki kellett szedniük a WC-t és ott alatta feltörni a dolgokat. De szerencsére megoldódott.
2021. máj. 2. 20:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!