Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakossági villanyszerelés ha...

Lakossági villanyszerelés ha lakott otthonba hívnak, milyen jellegű munkákból áll?

Figyelt kérdés
Villanyszerelő OKJ-n gondolkozom, de nem minden szektorát tudom elképzelni a munkának: az építőipari épületvillamossági szerelésekről van némi fogalmam: valószínűleg falmarás, kötődobozok, dugaszolóaljzat, kapcsolók kiépítése - viszont aki úgy villanyszerelő, hogy a környékbeli lakosság hívja telefonon, mint "Kis Pista villanyszerelő egyéni vállalkozót", ő vajon mivel foglalkozik? Gondolom, hogy nem azért hívják ki a Virág utcába este a családhoz, hogy kéne ide plusz 3 konnektor... vagy hogy a konyhában "elromlott" (???) a kapcsoló. Milyen jellegűek ezek a megrendelések? A kamerarendszer/napelem kiépítést is el tudom képzelni, de azt inkább arra szakosodott vállalkozások, csapatok végzik - inkább arra irányul a kérdés, hogy aki teljesen szabadúszó, esetleg egyéb munka mellett másodállásban villanyszerelő - és nem az építkezéseken dolgozik - annak milyen jellegű problémákat kell megoldania. :) Előre is köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 27. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakossági eleve a lakáson belüli dolgok. Hibakeresés, vill.bolyler, tűzhelybekötés, új dugalj/lámpa stb. Csillár felfúrás, dugalj/kapcsoló csere. Fi-beépítés stb.

Vidéken akadhatnak villamos gépek, mint házi vízmű, gyalugép. Más szakmák elektromos gépeinek javítása.

2021. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lakások teljes vagy részbeni szerelése/felújítás.
2021. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De, pontosan a plusz három konnektor meg az elromlott kapcsoló a jellemzőek. Aztán elromlott elektromos gépek, szivattyúk, hidroforok, bojler- meg villanytűzhely bekötés.
2021. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért kalkuláld bele, hogyha bármiből amihez hozzányúltál baj lesz, áramütés, tűz, stb, akkor simán perelhetnek, és felelsz érte.

Eddig 4 okj-s villanyossal hozott össze a sors, nem voltam a munkájuktól elregadtatva. Veszélyesen összecsapva dolgoztak. Tré munkát hagytak maguk után, tele hibákkal. Előírásokat, szabványokat megszegve.

2021. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es:

Igen, én is tartok kicsit tőle, hogy majd direkt olyan miatt hívnak, hogy a korábbi kóklerek munkáját kell utólag kijavítani, meg megkeresni hogy hova kötött direkt fordítva dolgokat... Az eddigi munkámra igényes voltam, nem hiszem, hogy 10 év után egy pályaváltás miatt hirtelen megváltozna a munkához való hozzáállásom - pláne amikor annyi a kókler, valószínűleg azzal lehet elérni hogy legközelebb is engem hívjanak, ha becsületesen elvégzem a munkát. :)


Amúgy ha már itt tartunk, melyik az a része a villanyszerelésnek, amibe jobban megéri beleásni magam a nyáron? Csak ősszel kezdődik az iskola, és talán lesz egy kis szabadidőm meló után - szívesen olvasok utána olyasminek, ami jellemzően nagyobb falat, vagy akár a terjedelme miatt kívánhat több időt. Érdeklődésből jelenleg nincs hiány, tananyagom is van már sokféle. Nem is annyira a nulláról kezdem, mert 20 éve eletronika szakos voltam középsuliban, de a villanyszereléshez állítólag nem kell majd közös emitteres erősítők bázisfeszültségét számolni, meg LRC-köröket hangolni... (ez igaz?) Helyette szívesen olvasok olyasmit, ami viszont releváns, pl szabványok, vagy amit ajánlotok, hogy érdemes lehet. :)

2021. ápr. 27. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Részekbe beleásni nehezen tudod magad, alap dolgokat tanítanak, csak lemarad a részletes beszélgetés, a megértés, a gyakorlat, mint a legtöbb ilyen tanfolyamon. [link]

Azt már kevésbé magyarázzák el, hogy ha 3 fázisú rendszerrel szereled a házat, miért nem 3 szor vastagabb a nulla; mert alap gondolat, hogy a nullán megy visszafele az áram.(itt már nem igaz). Vagy az, hogy a fázisceruza becsap, és a legtöbb digitális műszer is, mert a szabvány bizonyos terhelést is előír, hogy a műszerrel pontosan mérjen, a kapacitív feszültségektől függetlenül.

vagy hogy a köznyelvi "földelés-földelem-földelt" dugalj kissé megtévesztő, mert nem földelés az érintésvédelem,hanem csakis nullázás lakóházaknál irodaépületeknél. de akkor miért földelünk a villanyóránál, és, hogy stb.

Vagy, hogy a mérnök közli, hogy 3f FI relét nem lehet 1f-ra bekötni. ha a működését tudod, akkor rájössz, hogy lehet, és ha 3f rendszeren 1f fogyasztó működik, akkor is hatásos egy FI relé, nemcsak 3f terhelésnél.

2021. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

"miért nem 3 szor vastagabb a nulla"

A villanyszerelő szakmai anyag az már nem a villamosságtan.


"digitális műszer is, mert a szabvány bizonyos terhelést is előír, hogy a műszerrel pontosan mérjen"

Nincs ilyen szabvány, és az elv sem igaz, hiszen terheléssel azt méred, ami terheléssel van, és kérdés, hogy azt akarod-e mérni. Olyan van, hogy a feszültség meglétének ellenőrzésére szolgáló készüléknek legyen terhelése, de az a fazon nem ez a szezon.


"csakis nullázás lakóházaknál irodaépületeknél"

Csakis szó cserélendő túlnyomó részben-re.


"ha a működését tudod, akkor rájössz, hogy lehet, és ha 3f rendszeren 1f fogyasztó működik, akkor is hatásos egy FI relé, nemcsak 3f terhelésnél"

A működés egy dolog, a próbagombbal való ellenőrzés egy másik dolog, és az nem fog menni esetleg.


"a mérnök közli" Mindig van, aki sérelmezi, hogy van, aki mérnök, miközben ő meg nem.

2021. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- ergó én tanultam. A villanyszerelés szakmában voltak mérés és elektrotechnika tantárgy is.

- igazad van, kevertem.

De mértem digitális műszerrel 230-at, ugyanott, ugyanakkor deprével még százat sem. És mindezt egy eléget, szenes kötés nyújtotta. És nem rázott az a 230

- fog menni, és megy is, ha jól kötöd be.

2021. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!