Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy külterületi házunk...

Van egy külterületi házunk amibe lakunk hogy a kertbe ha vetnénk hogyan tudnánk megakadályozni azt hogy bejöjjenek?

Figyelt kérdés
Nem akarok rasszista lenni, de egy olyan faluban élünk ahol sok a cigány és a román és lopkodnak, csalnak, hazudnak, rongálnak és a többi.. Elég sok ellenséges lett velünk az elmúlt időben mert ha bejöttek vendégként akkor ők akartak uralkodni a házamba/házunkba, illetve mivel anyukám nem adta magát mint a legtöbb itteni hölgy így ja, félek ha ültetnék vagy vetnénk bármikor akkor azt letaposnák illetve lelopkodnák meg lemérgeznék a tudtunk nélkül.. Esetleg ez ellen mit lehetne tenni?!? Mi áramos kerítésre gondoltunk csak hát van 4 cicánk meg kutyusaink is és őket féltjük meg persze más állatokat amik ki-be másznának a drótháló kerítésen.. Ezt valahogy meglehetne oldani hogy az állatot ne bántsa az áram de ha be akar valamelyik rossz ember jönni akkor annak megtanítsa hogy többet ne próbálkozzon ide bejönni?!?? Az áramos kerítést úgy hallottam csak egy limitig legális utána már bűntetendő mert halálos is lehet.. Trollok off, köszönöm!

2021. máj. 1. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Kamera például?

Az apukám egy nem működő kamerát szerelt fel a nem lakott házunkhoz és elmondta nekik, hogy ez felveszi őket és továbbítja a képet a rendőrségre. Be is dőltek neki, utána senki nem járkált be.

Ha vesztek igazi kamerát, és tényleges bizonyítékotok lesz ellenük, akkor meg pláne jó.

2021. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne ültessetek semmit. Én ilyen helyen éltem és feladtam.
2021. máj. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Költözzetek el, de tényleg

Egyébként az áramjárta kerítésen belül raksz le villanypásztort és megoldva az állatok védelme.

2021. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

"Rendes" 230 V nem jó, mert agyoncsap valakit, és akkor a kisebb baj lesz, hogy kapsz pár év börtönt, a nagyobb baj az, hogy utána vadásznak rád a rokonok. Mert ha egyenként járnának lopni, akkor elásnád a kertbe, jobban nőne tőle a paradicsom, de mivel csapatban járnak, ezért kiderül, hogy elpusztult a Gazsi.

Viszont ha telepítesz egy tehénnek való, vagyis erős villanypásztort, az nem üt agyon egy embert se, viszont nem lesz kellemes hozzáérni. És attól még kiírhatod, hogy Vigyázz, 230 Volt. A villanypásztornak az a lényege, hogy a feszültség az nagy, de az áramerősség kicsi, ezért nem olyan veszélyes.

A kutya majd megszokja, hogy ne menjen arra, a macska meg nem megy arra. De ha rászánod a pénzt, és változtatható erősségű villanypásztort veszel, akkor egy darabig gyengét üt, az állatok megszokják, és utána tekered fel, hogy nagyot üssön.

A villanypásztort mindenképpen csak kerítésen belül legális használni. Meg csak ott érdemes, mert akkor nem próbálgatják az utcáról, csak aki bemászott, az próbálkozik, azt meg megüti, és örül, hogy túlélte, és elmondja a többinek is.

2021. máj. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!