Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban hogy tartjátok...

Panelban hogy tartjátok magatokat melegen a mostani hűvös időben, a távfűtési idény elmúltával?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 20:54
A kérdező szavazást indított:
fűtés nélkül sem fázunk
fázunk, de ez van
vastag ruházat + paplan
hőtárolós villanykályha
olajradiátor
fűtőventilátor
villamos hősugárzó
egyéb villamos hőfejlesztő
PB-gázüzemű fűtőtest
egyéb (lent kifejtem)
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fűtés nélkül is meleg van egész télen, az 5.en lakunk, zaroszint. Most jelenleg 24 fok van nyitott ablaknál
2021. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eléggé hideg van, csoda, hogy a radiátorok ma melegek voltak. Nem is a hideg zavar, hanem, hogy hegyekben áll a mosatlan és a hideg és szar idő miatt 3 nap alatt sem szárad le a ruha... Új tervem hogy a konyhát kicsit átrendezem. Sütőt belövöm ajtó ki és dőljön a meleg a ruháknak. Szárítógépet nem akarok venni
2021. máj. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vissza kapcsolták a fűtést, de csak a csövek melegek egy kicsit. Egyébként forró fürdő, pulcsi, tea :D
2021. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
légkondi és párátlanító
2021. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
iszunk mint az állat
2021. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#1: Ez tök jó, gondolom perfekt a hőszigetelés. Az alattatok lakónál hány fok van? Hatalmas meleget tarthat. :-)

#2: Villany- vagy gázsütő? A gázzal nagyon vigyázzatok, CO miatt, ha huzamosabban használnátok! És a ruhák ne legyenek közel a sütőhöz.

#2,3: Feltételezem, nem Bp., hogy még ilyenkor is tudnak fűteni. Vagy tévednék? ;-) Itt úgy tartják, május közepétől fűtés kizárt, noha ugyanaz a hőközpont a melegvíz miatt továbbra is kapja a távhőt.

#4: :-) El vagyok maradva jópár évtizedet, hogy be se tettem opciónak a szavazásba.

2021. máj. 25. 21:45
 7/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, azt nem tudom pontosan, de ő sem fűt azt tudom, egyébként valóban jó a szigetelés és az ablakok
2021. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7: Valóban nem is gondoltam végig, hogy déli tájolású ablakokkal (és persze nagyon jó hőszigetelésekkel) meg tud lenni fűtés nélkül is az általad írt meleg.

Amit sok helyütt bosszantóan nem jól oldanak meg, hogy nem hozzák folytonosságba a falszigetelést a hőszigetelő ablakokkal (magyarán az ablakot jóval a szigetelés síkja mögé szerelik): ott így olyan hőhíd lehet, hogy végül csak töredékét éri a szigetelés, ahhoz képest, amennyit érhetne.

2021. máj. 25. 22:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk 24 fok van fűtés nélkül, de télen is ennyi volt, anélkül, hogy a radiátorokat bekapcsoltuk volna, nyilván akkor a csövek azért adtak le hőt.


(Második emeleti, K-Ny tájolású lakás, szigetelt ház, jó minőségű nyílászárók, ill. még a lépcsőházban is műanyag nyílászárók vannak.)

2021. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hosszú nadrág, póló, pulóver, vastag zokni. De csak két-három nap kellett ez is, mióta nincs fűtés.
2021. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!