Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elvált nők! Egy amolyan...

Serpent kérdése:

Elvált nők! Egy amolyan férfi nélküli háztartásban volt már példa arra, hogy egy egyébként férfi munkát (fürdőszoba csempézés, autó megjavítása... stb) nektek nőként kellett elvégeznetek? Életkort is kiírva mondanátok ilyen személyes sikersztorikat?

Figyelt kérdés
Persze nem mondom azt, hogy egy férfi nem mosogathat, nem főzhet, mert az női munka, vagy hogy egy nő nem hegesztheti meg a hintát, mert az férfimunka.

2021. máj. 26. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cégnél van női hegesztő, szóval nem lehet már arra sem azt mondani, hogy férfimunka. 😉
2021. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem elvált nö vagyok, de ilyen munkákat eleve csak szakemberrel végeztetek, mert sokkal több mérgelödés van azzal, ha nem hozzáértö valaki ügyetlenkedik vele, mint ha megfizetem azt, akinek ez a szakmája.

Viszont ami tényleg olyan "férfimunka", amit el lehet normálisan végezni - pl falfúrás, szobafestés, tapétázás, akkucsere, fükaszázás, kerékcsere - ezeket minden különösebb gond nélkül megcsinálom. Söt, elárulom, úgy is én csinálom, hogy párkapcsolatban élek, egyszerüen azért, mert kifejezetten szeretem az ilyen munkákat.

Öszintén szólva még soha nem jutott volna eszembe, hogy azért "tartsak" egy férfit, mert van, amit neki kellene elvégezni munkákat.

2021. máj. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb dogokat, pl. bútort szerelni, meg bármit festeni (ehhez diplomám is van :D) szoktam, amihez nagyobb gép vagy erő vagy tapasztalat kell, oda szakembert hívok. (Bár most fogok csempézni egy nagy levegővel, mert fél éve nem találok hozzá szakit, aki 20 db-ot visszatenne a helyére.) Anno házasságban is én csináltam ennyit, mert a férjem sokkal ügyetlenebb kezű volt (ettől még akadt bőven, amiben meg ő volt okosabb nálam.). Autónk, kertünk nincs. Na de a fiaim lassan beérnek, majd meglátjuk, mire fogom még be őket - mosogatni, porszívózni meg teregetni már tudnak :)
2021. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Burkoláshoz burkolót, autószereléshez autószerelőt kérünk fel és fizetünk, nem állunk neki gányolni olyasmit amihez nem értünk.

A klasszik házi "férfi munkákat" (fúrás, bútor összerakása, fűnyírás, ásás, festés, tudomisén) ezeket simán megcsinálom én is, szeretek ilyenekkel foglalkozni.

27N

2021. máj. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok elvált. Mindig apu nyakán lógtam gyerekként, ő meg sokat barkácsolt, felújított. Mindig arra tanított, hogy nincs olyan, hogy nem tudom megcsinálni. Kaptam mindig kis kalapácsot, kis fűrészt, kis ecsetet, kis mindent és barkácsoltam vele együtt. Ha kitaláltam valamit, amit meg kéne csinálni pl. fából, vagy szeretnék tapétát a szobámba, akkor apu kvázi megcsináltatta velem. (Persze ez így túlzás, de aktív jobb keze kellett, hogy legyek.) Már bőven kirepültem, de hétvégén pl. a szüleimnél voltunk, én lettem a segédmunkása ismét. Amit ő már nem bír, nem fér, stb. ott belépek a képbe én.

Olyan helyen simán burkolok, ahol nem zavar, ha van némi külalak probléma, de a fürdőszoba nem ilyen. Autót szerelni sem állok neki, mert nem értek hozzá. Ez szerintem már mind szakmunkát igényel, hogy szép, igényes, normális munka legyen. Nem veszek meg egy rakás anyagot, alkatrészt, akármit azért, hogy utána csak bosszankodjak. Sem időm, sem kedvem ezzel foglalkozni.

Viszont sokkal gyorsabban feltalálom magam, mint a férjem. Nálunk én vagyok a "fogd meg a söröm" típus. Ha valamit a fejembe veszek, azt megcsinálom tök mindegy, hogy fúrni, faragni, vágni, vésni, festeni, tapétázni, bútort összerakni, vagy mit kell. Nincs lehetetlen. Ketten pedig ütős páros vagyunk. Én kitalálom, megálmodom, megtervezem, együtt megvalósítjuk a projektvezetésemmel. :D

2021. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem vagyok elvált, csak egyetemistaként az apámmal élek együtt még, aki semmi klasszikus férfi munkához nem ért. A technikai problémákat (internet, televízió) én szoktam megoldani, illetve zárakkal kapcsolatos problémában is én adok neki tippeket. Az előbbi amiatt lehet, mert fiatalabb vagyok inkább, de én úgy érzem, hogy sok emberben él az a sztereotípia, miszerint "az egyszerű, buta nők nem értenek a technikához, ehhez mindenképpen férfikézre van szükség". :)
2021. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk nincs férfi a háznál.

Meg szoktuk fizetni ezeket a munkákat.

2021. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!