Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit lehet spórolni azon,...

Mennyit lehet spórolni azon, ha van egy kertetek ahol meg lehet termelni a zöldségeket és gyümölcsöket, esetleg állat tenyésztéssel is foglalkoztok?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszait várom akik már évek óta csinálják, mert még a nagy szüleink is így csinálták. Mert ha elegendő zöldséget és gyümölcsöt lehet meg termelni egy saját kertben, akkor szerintem sokat lehet vele meg takarítani és kevesebbet kell a boltba járni ezekért.

Biztos hogy sok munka van vele, de szerintem még így is meg éri vele foglalkozni.



2021. jún. 2. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
A gyümölcstermés pl. évek óta kritikán aluli mert mindig tönkremegy (elfagy, kártevők, stb.) úgyhogy nekünk pl. nem sokat sikerül spórolni.
2021. jún. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Add össze, hogy mennyit költesz havonta ezekre. Számold ki a vegyszerek, magok árát. Add hozzá a velük való foglalatosság ideje éa az órabéred szorzatát. Hamar rájössz, hogy úgysem tudsz mindent megtermelmi és nem éri meg. Akkor van csak értelme, ha a magad örömére, hobbiból csinálod, nem a termésért.
2021. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Semennyit. Annyit nyersz, hogy tudod milyen minőséget eszel, de az olcsó ipari sz.rokkal még önköltségen se tudsz versenyezni árban.
2021. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Max nyugdíjasként van értelme, amikor már nem dolgozol és úgymond akár anyagilag is hasznosan szeretnéd a szabadidőd eltölteni. De ott is inkább 0 környékére jössz ki a legvégén.
2021. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Anyagi haszon minimális, mert öntözni kell, permetezni kell, de jó, hogy az ember csak kiszalad a kertbe és saját termést szüretelhet. Tavaly rekord mennyiségű cseresznyénk, almánk és körténk volt, adtam el belőle a kollégáknak is és be is főztem, aszaltam. De ez minimális haszon ahhoz képest, amit bele kell tegyél.
2021. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

A #2 konklúziójával értek egyet! ABszolút így van. Pénzügyileg abszolút nem éri meg - de nagyon kellemes hobby, elfoglaltság.

És a #3 is jól írja, tudod, hogy mit eszel .

2021. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Az én párom például kertet örökölt a nagypapájától. Mi, az ő szülei és testvérei, és az én szüleim is beleszállunk anyagilag, ha úgy van akkor megyünk segíteni. Így a költségek is osztódnak és mindenkinek jut termés. Például eprünk rengeteg van, és elnézve a bolti árakat és minőséget, határozottan jobban járunk.

Egyedül belevágni viszont tényleg költséges lehet.

2021. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

"Biztos hogy sok munka van vele, de szerintem még így is meg éri vele foglalkozni."


Hát akkor csináld kedves Kérdező, mert a hit csodákra képes!:)

Mi már belefáradtunk a sok munkába, a megőrült időjárásba, az egyre ismeretlenebb kártevőkbe.

És akkor még az "állattenyésztést", mint jövedelmező iparágat nem is boncolgattuk!

Ha olyan jövedelmező lenne, akkor miért hagyták abba a vidékiek a disznózást?...hogy egyebet ne is említsek.

2021. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

"Mi, az ő szülei és testvérei, és az én szüleim is beleszállunk anyagilag, ha úgy van akkor megyünk segíteni. Így a költségek is osztódnak és mindenkinek jut termés."


Hát kedves 7-es, egyelőre úgy tűnik, hogy 600-an beszálltatok fizetni és dolgozni (Time is money), de effektív nyereségről - az eper minőségén kívül - még nem beszéltél, pedig erről szól a kérdés.


Ha mindnyájatok befektetett pénzét és munkáját leosztanánk, akkor mennyiben is van nektek egy kiló eper?:D

(ne felejtsd ki az üzemanyagot, amivel odamentek és rezsit sem!(víz, villany, stb)

2021. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Nagyon meg kell nézni mit termelsz . Ki választod az igénytelenebb dolgokat. Amikkel kevés a meló. Bab ,paradicsom például. De iyen zöldség sárgarépa felesleges. Szórod rá a drága vegyszereket különben kieszi a hangya. Gyümölcs inkább megéri. De késői virágzásúakat ültetni mert elfagynak tavasszal. Nagy anyagi haszonnal a zöldségek nem kecsegtetnek. Persze ha jól csinálod spórolhatsz vele meg a sajátodat eszed ennyi. Az állatok uugyan ez. Disznót nem éri meg tartani de csirkét tyúkot igen
2021. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!