Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Husqvarna 135R vagy 543RS?

Husqvarna 135R vagy 543RS?

Figyelt kérdés

Nézegettem ezt a Kasei 3GC630-at is, de azthiszem jobb választás ha gyengébb de megbízhatóbb gépet veszek. 545rx-el dolgozok cégnél, az lenne nekem a tuti, viszont ettől a 150 ezer ft-os kerettől többet nem tudok rászánni, a fű meg nő, szóval ezt a kettőt nézegetem most. Van még egy Stihl gép is a cégnél, de az még nem volt a kezemben, de nem is számít, mivel eleve drágábbak (Husi-hoz képest) ahogy nézem, na meg van egy 543rs melóban, amit szintén nem használtam még, de a jövőhéten kipróbálom majd hogy mégis lássam mi a szitu.


Főleg itthonra kéne, pontosan nem tudom hány négyzetméter a füves terület, de 1000nm alatt van valamivel. Alkalom adtán másnak is szoktam kaszálni, tehát jó ha kicsit többet tud a gép mint ami itthon kell, kitudja mivel bíznak meg. A múltkor nyakig érő füvet vágtam, oda pontosan jó volt az 545rx, attól nagyobb gép már nem kéne, de ahogy írtam 150 a keret, szóval a kérdés arra is kitérne, hogy alapvetően otthoni 1000nm alatti használat mellett alkalom adtán az ilyen nyakig/derékig érő füvet kibírná ez a kettő?


Ha jól értem akkor a 135R az a hobbi kategória teteje, az 543rs pedig a profi kategória alja. Adataiban viszont nem sokban tér el, egy picit gyengébb, de könnyebb is a 135R, és ami kevésbé fontos, hogy a 135R jobban tetszik külsőre.


Bármilyen tanácsot/tapasztalot szívesen fogadok! Köszi!



2021. jún. 12. 14:54
 1/3 B2man ***** válasza:
100%
A 135R eléggé strapabíró. Ilyennel irtom a füvet, bozótot!
2021. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó választás a gyenge gép. Hiába megbízható, ha megbízhatóan lassan tudsz vele haladni. Kicsi, 30-40 cm-es füvet még csak elviszi szép lassan a kisebb gép is, de sokkal kevesebb benzinnel, idővel és derékfájással jár a nagyobb gép. 1000 m2-hez otthonra is alap legalább egy 2,5 LE. Ha meg még maszekolni is akarsz vele, akkor inkább már a 3 közelében. Nem a Husqvarna matricától jó egy gép, hanem attól, hogy több ló lakik benne.

Ha kevés a pénz, akkor nem az a nyerő megoldás, hogy gyenge gépet veszel, hanem hogy olcsóbb márkát. Akár még egy Fuxtec is megoldás lehet, ha tönkremegy, veszel még egyet, a 150-ből futja a másodikra is.

2021. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A maszekolás csak alkalom adtán lenne. Ami annyit jelent hogy egy nyáron/szezonban mondjuk elmegyek 3-4x. Azért gondoltam kisebbet. Itthonra bőven elég lenne ekkora, meg hát az 543rs-el elég jól halad a kolega nyakig érő fűben is 8 órában. Ebből gondoltam hogy hogy 1 tized lőerővel gyengébb ez a 135R, akkor ha nagyon néha elmegyek maszekban, csak elég lenne. Ha konkrétan maszekra kéne, akkor természetesen nagyobbat kellene venni, de ugyebár nem ez a helyzet. Viszont abban igazad van hogy kijön az árból kettő akár a Fuxiból, akár a Kaseiből amit említettem. Ha esetleg az olcsóbb mellett döntök, akkor az egy darabból álló hajtószár végett a Kaseit venném, viszont azzal az a bajom hogy dögnehéz, és itthonra bőven sok. Úgyhogy azért az 1-2 maszekért havonta nem biztos hogy jó ötlet a nagyot venni. (érdekes hogy 80 ért van a nagy, és 150 ért a kicsi :'D)


Egyébként hasznos volt a válaszod, de esetleg tudnál a kettő között valamilyen gépet ajánlani? Dögnehéz-bivalyerős, és könnyű-pici-gyenge közöttit ami megfelel ide is oda is. Tényleg az itthoni használat lenne a lényeg, a maszek csak ritka. Ismerem a fuxtecet, de a hajtószár nem tetszik rajta. Oké hogy elfér kocsiban mert szétszedhető, de inkább legyen stabil. A Kasei-vel meg a gázkarral van bajom, bár azt valószínű kitudnám cserélni. Vagy úgy is kérdezhetném, hogy te végülis mit vennél a helyemben?

2021. jún. 12. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!