Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezeken a településeken miért...

Ezeken a településeken miért vannak egymástól távol (vagy a szokásosnál távolabb) a házak? Ilyen helyeken nagyobb az esély a betörésre, mivel viszonylag messze vannak a szomszédok? Hajdúsámson, Sámsonkert, Martinka, Nagycsere. Street View képek lent!


2021. jún. 28. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ezek mind a falu végén vannak, benn a településen nem igy van
2021. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Hajdúsámson elég nagy és összetett település, szinte összenőve Debrecennel. (Sámsonkert)

Az utolsó kép pl Debrecen külterülete (Nagycsere) egész jó kis bolt is van ott, erdős, ligetes és biztonságos! (csak nagyon messze van a belvárostól, bár helyi busz jár arra (is). Ezek kertségek, a kertek miatt nagyok a távolságok.

2021. jún. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem átlagosak. falu közepén lakom pedig pl.

új részen is ekkora.

másik falumban szűkebb mindenhol

2021. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Sámsonkert nem vészes. Nem jellemző, hogy a házakba betörnek. A kertből viszont visznek el cuccokat, de inkább olyan helyeken, ahol nincs kutya vagy férfi.
2021. jún. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Régen nagyobbak voltak a telkek. Plusz falu széle ott mindíg ilyen. A központban nem ilyenek. Ha akarnak bemennek nem ezen múlik. Egy riasztó megoldja a dolgot
2021. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
32%
Sámsonkertbe sok a betörés. Sok a cigány.
2022. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nagycsere annyira hatalmas, több főút melletti részt ölel fel, és egyéb utakat is, így vannak olyan részei is, ahol kilométereken át csak egyetlen tanya van.

Helyi busz jár arra? Már ahol... Az Nagycsere Tanyaközpont, amire te gondolsz, alig pár utca az egész. Nagycsere a Vámospércsi út mentén, de Nagycsere az Acsádi út mentén is, ahová nagyon nem jár helyi busz. :(

Sámsonkert nem vészes? :D Ember, az egész megyében ott a legolcsóbbak a házak, telkek, életveszélyes oda még a lábadat is betenni, annyi a c...

Az meg, hogy Sámson össze lenne nőve Debrecennel? Na ilyet se hallottam még. Indulj csak el gyalog, nem véletlenül kell 20 km-es bérlet. Rengeteg külterületi buszmegálló van, és a megállók között hatalmas különbségek, mire kiérsz Sámsonba. Nincs közel. Nem erre mondják, hogy össze vannak nőve, nagyon nem.

Na de a telkek mérete. Ez mindenhol így van, az egész országban, de az egész világon. Ahogy haladsz kifelé a nagyvárosból, nagyobbak és olcsóbbak a telkek. Kevesebb az infrastuktúra: rosszabb a közlekedés, nincs közvilágítás, nincs gáz, stb. Ez Debrecenben is nagyon sok külterületi, zártkerti helyen így van. Vidéken pedig elég fura is lenne egymás hegyén-hátán látni a házakat, 300 nm telekkel, mint bent a városban. Akkor minek jönne az ember vidékre? Se csend, se nyugalom, se gazdálkodásra alkalmas hely. Állatot tartani, növényeket termeszteni helyigényes.

2022. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

#7


Az elmúlt 20 évben betettem párszor Sámsonkertbe a lábam, mivel ott élek, és még nem kerültem életveszélybe. :D Régebben sok lopás volt a környéken, de életveszélyesnek nem mondanám. Szóval én veled ellentétben tapasztalatból beszélek, nem a városi mende-mondák alapján hintem itt a púdert olyan helyekről, ahol még életemben nem jártam.

2022. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Bocsáss már meg, hogy én is itt élek. Nem véletlenül írogatok valami dunántúli nagyvárosból.

Örülök, hogy nem lett bajod. Öröölj ennek te is.

De ne akard azt mondani, hogy senki másnak sem, és hogy csak régebben voltak betörések-lopások.

Nem mendemonda, hanem tény. A lakcímkártyámat nem fogom neked ide feltölteni, de amúgy simán lehet, hogy ismerjük is egymást.

2022. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondom, hogy ez az ország mintaképe közbiztonság szempontjából, de azért életveszélyesnek nem mondanám. Egész Magyarországon rettenetes a közbiztonság, különösen a keleti részen, ha ehhez viszonyítunk, Sámsonkert nem kiemelkedően rossz ilyen szempontból. Persze nyilván a jó nem itt kezdődik.
2022. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!