Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Folyton beáztató felső szomszé...

Folyton beáztató felső szomszéd ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzetem a következő lenne:

A felsőszomszédunk egy éve többször beáztatott minket, olyan szinten, hogy még a vakolat is ránk omlott alvás közben. A beázások okát akkor elhárították, biztosító fizette a kárt.


Azóta szerencsére nem ennyire durva a helyzet, mégis bosszantó. Nyár eleje óta észrevettük, hogy éjszakánként, hajnalban, volt hogy napközben is zúdul le a víz az erkélyre egy pontban, majd onnan folyik tovább. Az erkélyünk plafonja beázott, megrepedt, aludni pedig nem lehet, mert minden alkalommal mikor folyik le a víz (általában hajnalban) felébredek rá.


Közös képviselőnek szóltunk, de magasról tesz a helyzetre, azt mondta írjunk nekik ajánlott levelet melyben megkérdjük, hogy fejezze be. Ez megtörtént, egy-két napig abbamaradt a vizezés, majd újra elkezdődött. Párom felment szólni, utána pár napig megint abba maradt, majd megint elkezdődött.


Legutoljára én mentem fel kiabálni a szomszédhoz hajnali négykor, amikor a dühtől már nem tudtam visszaaludni és megmondtam neki, hogy fejezze be.


Állítása szerint nem tudja mi folyik, biztos nem ő (miközben a vízfolyás után folyamatosan hallom, hogy mászkál a lakásban, mindezt általában hajnali 3-4 körül, majd megvádolt minket, hogy csak kitaláljuk az egészet. Miközben kép és videó bizonyítékom is van arról, ahogy folyik le a víz, mindig ugyanabban a pontban, az ő erkélyükről.


Valami ötlet/tipp, hogy mit lehetne tenni? Lassan kiesik egy darab az erkély plafonról, annyira fel van ázva.



2021. jún. 29. 14:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tényleg az kimaradt, hogy említettem, hogy mindig az erkélyen van, amikor jön a vízfolyás, akárhányszor felnézünk ott nézelődik, miközben dől a víz. Ezt is letagadja. Fogalmunk sincs mit művel odafent.
2021. jún. 29. 14:04
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt ilyen szomszéd, skizofrén volt, fogalma sem volt, mit csinál. Többször elaztatott.


Akkor menjetek be hozzá, amikor eszlelitek. Hajnali 4-kor.

2021. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, legutoljára akkor mentem fel hozzá, hajnali négykor, hebegett-habogott össze, hogy nem tudja miről beszélek, hazudunk... Hiába a sok bizonyíték a telefonomon. :(

Valószínű a következő lépés a jegyző lesz, de bosszantó az egész szituáció.

2021. jún. 29. 14:19
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet alvajáró, vagy valamilyen mentális beteg, és mikor melege van, akkor hideg vízzel fellocsolja az erkélyt.
2021. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a finomkodás nem vezet a megoldáshoz. Ez egy beteg ember, a vízömlés a mániája. Nem ő az egyedüli, aki ebben szenved. Régebben hallottam, hogy néhányan akkor mentek be a felső lakásba, amikor slag segítségével kivezeti a vizet az erkélyre, vagy a szobába...fotók, és erős testi ráhatás... Abbamaradt..
2021. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
De nem tudtok bemenni oda ahonnan jön a víz? Konkrétan megnezni.
2021. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!


Utolsó: nem tudunk bemenni, az erkélyéről jön a víz, lakásba nem enged be. Felette már nincs erkély, tehát 100%, hogy tőlük jön. Kép is van róla, ahogy a falon folyik le a víz tőle, először hozzánk, majd be az alsó szomszédhoz, onnan pedig a járdára.


Tervben van az alattunk lakóval beszélni, gondolom ő os beázik ettől, hátha ha ketten szólunk a közös képviselőnek, akkor hajlandó is tenni valamit.

2021. jún. 29. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
Amikor csurog a víz, hívjátok ki a rendőrséget.
2021. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok egy létrával felnezni ilyenkor? Vagy egy dron felvétel? Esetleg a padlásrol nem látszik az erkélyuk?
2021. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sajnos a padlásról nem látni le hozzájuk. Az nekünk is eszünkbe jutott, hogy esetleg valami kisebb kamerát felteszünk, hátha azzal sikerülne felvenni és megtudni mit csinál. Bár nem túl etikus megfigyelni őket kamerával, de jó lenne már megoldani a helyzetet.


A rendőrségre is gondoltunk már, de nem tudom, hogy ilyen esetben kijönnének-e.

2021. jún. 30. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!