Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2,6m x 1,6m x 65 cm-es medencé...

2,6m x 1,6m x 65 cm-es medencébe milyen vegyszerek kellenek, ami klór mentes?

Figyelt kérdés
Sajnos allergiás vagyok a klórra, de nagyon szeretném használni a medencét, ebben a nagy melegben. Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 29. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyenmár az előző kérdésedre is megírták!
2021. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2021. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt elözőleg ilyen kérdésem. Biztos van valami megoldás. Kérem az értelmetlen válaszok mellőzését! Köszönöm!
2021. jún. 30. 07:53
 4/6 anonim ***** válasza:

3: akkor olvasd el a korábbi medencés/klóros kérdéseket. Volt vagy 4-5 csak az elmúlt héten.


Volt már ott minden vajákos-asszony megoldás... ecet, 10 kiló só, és hasonló badarságok. A lényeg, hogy nem tudod megúszni! Nem véletlenül alkalmazzák a professzionális uszodatechnikában is.


Vagy kompromisszumot kell kötnöd: nem használsz klórt, viszont párnaponta lecseréled a medence vizét. Mert berohad, bealgásodik.

2021. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ajánlom neked az aktív oxigénes fertőtlenítést (két komponensű összetevőkből: tabletta+folyadék). Sok helyen kaphatsz, ahol medencekiegészítőket árulnak. Viszont a szűrőt jó sokat használd, mert nem szabad elbomló dolgoknak gyűlnie mellette a medence alján, hogy maradhasson a tiszta víz.

Így klórt nem kell adagolnod a medencéhez, bár algaölőt igen.

Néha azért bedobhatsz egy gyorsklórtablettát, amikor mondjuk nem terveztek egy nap fürödni, előző este, mert van olyan szennyeződés, amivel ez az eljárás sem bír el.

2021. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van klórmentes megoldás, de csodák nincsenek és mindennek van hátránya is.

A só, ahogy írják előttem, nem klórmentes megoldás, azon a linken mindent el lehet olvasni.

Az aktív oxigént szokták ajánlani, de egyesek szerint rákkeltő hatása lehet, amellett, hogy a klórt tényleg kiváltja. Teljesen klórmentesen ez van.

Nem tudom mennyire irritál a klór, de a csapi vízben is van valamennyi.

Én UVC germicid lámpát használok, tizedannyi klór kell, senki sem érzi a klórt a medencében, mindenki azt kérdi, hogy-hogy nem használok klórt. De, használok, viszont minimálist, egy 23 köbméteres medencében heti 1 multitablettát, azt a húszdekást. Érted, 23 ezer liter vízhez 20 deka tabletta, aminek csak egy része klór.

Ha egy ilyen minimális mennyiség nem irritál, akkor egy UVC tavi lámpa a megoldás. De az is lehet tizenezer pénz.

Az a probléma, hogy egy ilyen kicsi medencéhez viszont speciális igényű vízkezelés aránytalanul drága. A te medencéd max 2,5 köbméter vízzel tölthető fel. Erre drága rendszert építeni szerintem pazarlás és egyáltalán nem ésszerű.

Marad az aktív oxigén, vagy hetente újratöltöd csapvízzel. Mennyi nálatok a víz? Elengedik a csatorna díjat, ha kérsz kedvezményt locsolásra? Ha mondjuk egy feltöltés 2 ezer forint, akkor havi 8 ezer és semmilyen vegyszer nem kell. Van 2-2,5 hónap szezon Magyarországon. Számold ki melyik éri meg jobban.

2021. júl. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!