Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kedves szomszédom egy beton...

Kedves szomszédom egy beton alapú, tégla falú épületet húzott fel, úgy hogy egyik fala 40 cm-re az én telkemen belül áll. Van értelme bíróságra mennem?

Figyelt kérdés
Kerítés már évek óta nincs azon a szakaszon, valószínű, hogy ezért is mert ennyire beljebb építeni az én telkemen.

2021. júl. 13. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Van bizony. Nagy eséllyel fel sem húzhatta volna azt a putrit, ha átlóg, ha nem, szóval keress egy jogászt.
2021. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
És ezt úgy, hogy észre se vetted menet közben? Szólj neki, hogy bontsa el, különben lépsz és az többe lesz.
2021. júl. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Még ha át is épített, előbb kellett volna jelezned. Ha elmész ügyvédhez rengeteg idődbe fog kerülni egy per. Jobban jársz ha beszélsz a szomszéddal és közösen juttok egyezségre.
2021. júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Ott laksz, és nincs kimérve a birtokhatár?, Ráadásul nincs bekerítve? Ezt a bulit elbuktad...ugyanis ha építés közben nem tettél semmit(ezt kérdezi a bíró is), akkor min is vagy felháborodva?


Ez az építkezés minimum két hónapig tartott...ez alatt miért nem szaladtál be a jegyzőhöz, vagy ügyvédhez, esetleg a yardra birtokháborításért?


Ezzel kell élned. Így jártál.

2021. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szólsz érte, veszted a 40 cm-t, és ahogy telik az idő, hivatkozhat arra, hogy eddig sem zavart. Ha szólsz érte, kapsz egy bosszúszomjas szomszédot. Döntsd el, melyik a fontosabb neked. Én sem értem, miért most vetted észre, gondolom nem egy nap alatt épült.
2021. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Add el a szomszédnak azt a 40 cm-t és megnyugszol.

Én is azt akartam kérdezni, mint előttem mindenki, hogy hogyan is lehetett ez?

Egy reggel felébredtél és ott volt az épület, vagy mi a fene?

Már az első nap amikor kiderült a méret, szólnod kellett volna, mert így már bonyolult. Főleg a jószomszédi viszony miatt.

2021. júl. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Amikor kiásták az alapot, akkor nem vetted észre?
2021. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Bíróságra viheted, 2-3 év egy per és közben folyamatosan fizetned kell az ügyvédet. Illetve vannak olyan emberek, akik inkább hagyják elúszni mindenüket, de akkor sem fizetnek senkinek, neked sem.

A másik út a kárpótlás vagy telek rész eladás. Odamégy, kérsz tőle x pénzt és lezártnak tekinted az ügyet.

2021. júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Mégis, hogyan történt az építkezés??

Vagy egyik reggel arra ébredtél, hogy az éjszaka odaraktak egy házat a telkedre???

2021. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

"Van értelme bíróságra mennem?"

Felesleges.

Mire feleszméltél, és észrevetted, eltelt egy-két év. Ha ilyen sebességgel mégy a bíróságra, elévül az ügy, mire odaérsz...

2021. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!