Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakásba szerelte...

Önkormányzati lakásba szereltethetek be klímát?

Figyelt kérdés

Kaptam egy önkormányzati lakást 5 évre.Szerződés szerint a bérleti szerződés hosszabbítható.


Nem műemlékvédelmi lakás.


A háztömben a lakások többsége ugyanilyen önkormányzati lakás,mint az enyém.

Viszont egyetlen egy lakáson sincs felszerelve klíma berendezés az egész tömben.


Szóval saját pénzből szereltethetek fel?Szólhat,ilyen dolog miatt az önkormányzat?



2021. júl. 13. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A legegyszerűbb, egyben leginkább célravezetőbb megoldás az, ha megkérdezed az önkormányzatot.
2021. júl. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Még az is lehet, hogy a bérleti szerződés is tartalmazza.
2021. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Te vagy a tulajdonos? Ha nem (márpedig nem), akkor nem.
2021. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
A tulajdonoson múlik, aki jelen esetben az önkormányzat. Magadtól semmit ne csinálj, mielőtt engedélyt kértél volna rá. Amit vagy megadnak vagy nem. De elvileg a tulajnak lenne a feladata, és költsége, de ilyen esetben hogy te fizetnéd nem tudom. Talán légkondícionálót és a beszerelést árát levonnák a lakbérből. De önkormányzatnál ez egy kicsit más. Ha régi bérlakások, akkor is meg kell őrizniük a hagyományos külsejüket. Ehhez nem kell feltétlenül műemlékvédelmi lakásnak, vagy épületnek lennie. Ez kerületenként, és kerületrészenként változhat. De mindenképp meg kell kérdezni az illetékes önkormányzatot.Ha nem engedik akkor még lehetőség a mobilklíma.
2021. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen jövő héten majd rákérdeztek csak épp most eszembe volt.


Különben nem valami egységes a háztömb az utcafrontról nézve.Nemtudom,hogy ez baj-e.


Kb olyan 13-15 lakást kezdtek el felújítani most a bérlők.

És kívülről nézve szembetűnő,hogy szinte minden lakó más formájú,stílusú,elosztású műanyag ablakokat szereltetett be.

2021. júl. 14. 08:03
 6/9 gabesz147 ***** válasza:
57%

Talán még ki is fizetik az egészet, vagy egy részét, legalábbis régen (jó régen:-) ) a gázkonvektoraimat kifizették. A lakás értékét növeli.

De mindenképp kell a hozzájárulásuk.

2021. júl. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahhoz azért nem lenne képem,hogy egy kényelmi funkcióért még kuncsorogjak hogy egy részét fizessék ki nekem.


Így is a fa...mat verhetem a földhöz boldogságomban,hogy piaci ár alatt bérelhetek hosszú távon egy önkormányzati lakást.

2021. júl. 14. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha a település, vagy a ház szabályzata nem tiltja, akkor nyugodtan tehetsz. Max, amikor elhagyod a bérleményt döntened kell, otthagyod, vagy viszed magaddal. Én is onkoris lakásban élek Pesten.
2021. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi ha helyzet azóta kérdező? Mi lett a vége?
jan. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!