Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest X. Kerületi Pongrácz...

Golddef kérdése:

Budapest X. Kerületi Pongrácz köz milyen? Érdemes lenne odaköltözni (albérlet)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, albérletet keresek Budapesten a belvárosban vagy annak vonzáskörzetében, X. Kerületről mit gondoltok? Olvastam hogy nem a legjobb de sokkal barátibb mint a VIII. X-en belül Pongrácz köz milyen? Pongrácz útról hallottam hogy nem a legjobb, ez ahhoz elég közel van. Biztonságos lenne odaköltözni egyetemistaként?


Köszi előre is a válaszokat



2021. júl. 19. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Kifejezetten Biztonságos
Közepesen Biztonságos
Átlagos
Közepesen Veszélyes
Kifejezetten Veszélyes
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem éppen entellektüel környék... ;-))
2021. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Építészetileg is putrisor.

És nagyon nem belváros. A belváros az nagyon max. 3 megálló kifele a körúttól, tehát pl. Dózsa György útig kb.

2021. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Különben aki azt mondta, hogy jobb, mint a VIII. ker. (ami konkrétan belváros, a város kellős közepe és Budapest legtöbb egyeteme és országos intézménye, kulturális és művelődési intézménye, turisztikai látvényosságának nagy része, stb. ott van), az kva nagyot hazudott.

Mondjuk ennek fel kéne tűnnie, ha ránézel a térképre.

2021. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nem budapesti vagyok, eddig életemben kb 5x voltam a fővárosban, vidékről megyek fel továbbtanulni.


(A VIII<X -et olyan szempontból értettem, hogy a 8. Kerületben magasabb a bűnözés, és több a "kétes alak")

2021. júl. 19. 18:25
 5/11 anonim ***** válasza:
A X. bizonyos részei legalább olyan rosszak, mint a nyócker....
2021. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4: Hát nem.
2021. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4: De gondolom egy térképet megnéztél a városról, ha már idejössz fel tanulni.. és azért látod, mi van a kör közepén és mi van annál kijjebb.
2021. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: igen néztem térképet, és tisztában vagyok vele hogy a X. Kerület nem a belváros, éppen ezért írtam hogy a belváros vonzáskörezete. De ha esetleg ez sem igaz, akkor elnézésedet kérem, nem tudtam.
2021. júl. 19. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, itt lakom. Nyugodt környék. Aki negatívat állít, az vagy a kerület régi híre miatt mondja, vagy a haverjától hallotta, hogy Kőbánya az fúj, az rossz. Lehet, hogy 3-5-10 éve szar hely volt, de jelenleg teljesen élhető. Nyugati 12 perc vonattal, Puskáson a metró 5 perc busszal, ami amúgy első ajtós. A környéken az összes buszt elsőajtóssá tettek az elmúlt hetekben. Már csak a 9es van hátra. A Pongrác út már teljesen biztonságos, a Hős utcát ma-holnap felszámolják. Nem célom, hogy bárkit is meggyôzzek arról, hogy költözzön ide. Csak nem szeretem, hogy lehúznak valamit azért, mert régen rossz hely volt. Nem azért költöztem ide, mert annyira tetszett a környék. Itt volt lakásunk. Húszonéves, diplomás fiatal vagyok, nem egy fotelharcos nyugdíjas. Bár, hogy ne csak a pro-t mondjam, kontraként személyes vélemény: én egyetemista koromban szerettem a belvárosban lakni, ott volt a buli és az élet. Úgyhogy tanulóként nem biztos, hogy ide költöznék.
2021. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem random emberek véleményét kérdezném meg, hanem összegyűjtenék pár helyet, felutaznék pestre és rászánnék egy napot a nézelődésre. Menj oda, nézz körül és döntsd el ez alapján, hogy akarsz-e ott lakni vagy sem.
2021. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!