Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Betörések történtek a társashá...

Betörések történtek a társasházban ( panel ) ahol élek. 10 emeletes ház, 5 lépcsőházból áll, 150 lakás. Több betörés volt és felhívást tettek ki a lifteken, hogy fokozottan figyeljünk. Hogy lehet figyelni? Kamera? Egyéb ötletek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 09:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyénileg figyelhetsz a saját lakásodra és annak fokozott védelmére.

Viszonylag komoly zár, amit nem félperc alatt nyitnak ki, riasztó és a lakáson BELÜL a bejáratra irányított, lehetőleg észrevehetetlen kamera.

Ha dolgozó ember vagy, akkor nincs lehetőséged sem a szomszédaidra figyelni, de természetesen ha meglátod, hogy valaki egy ajtót feszeget, akkor nem árt hívni a rendőrséget.

Nagyjából ennyi.

2021. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%

Páncélajtót csináltattam szakemberekkel. Természetesen a zárat más cég szerelte be.


Számla nagyon fontos.

2021. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Wow, akkor kb. csak komoly pénzekkel lehet megoldani?

Én javasoltam a közös képviselőnek a kamera rendszer kiépítését mert ez MINDENKI érdeke, nem gondolom, hogy egyénileg kellene elbarikádozni magunkat hanem a házat kellene végigkamerázni. Meg előtte.

Láttam ilyet sokat.

2021. júl. 22. 10:33
 4/28 anonim ***** válasza:
72%

Be kell mindig zárni, és ha idegen van, megszólítani, hogy kit keres. És úgy is hozzáállni, hogy ez magánterület és ő az idegen.

Van, aki fél rászólni idegenekre például, na ez a hiba.


Nálunk a kapualji kamera és az állandó éjszakai lépcsőházi világítás oldotta meg a dolgot.

2021. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

4-es köszi a tippet. Ez a kapualji kamera tuti segítene illetve ha nagy betűkkel ki lenne írva, hogy kamerával megfigyelt terület.


A világítás is jó ötlet amúgy...

2021. júl. 22. 10:40
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk a legalapabb, hogy magad után mindig becsukod az ajtót, hogy ne tudjon utánad bemenni senki. A másik, hogy felcsörgetéssel sem engedünk be akárkit. Zárjuk a folyosói rácsokat, ajtókat. Ha idegennel találkozol, akkor megkérdezed mi járatban. Legyen meg a közös képviselő vagy gondnok telefonszáma, ha gyanúsat észlelsz hívd őt vagy a rendőrséget. A szomszédok figyeljenek egymás lakására, ha valaki elutazik vagy nyaral szóljon másoknak, hogy üres a lakása. A bejárathoz kamerát kell felszereltetni, ezt a lakók is kezdeményezhetik. Te a saját ajtód biztonsági reteszekkel elláthatod, mert a zárat 2 perc alatt kinyitják.
2021. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Semmilyen kamerát nem szereltethettek fel a lakásotokon kívül, ezt jobb ha tudjátok!

Vagy ülni fog valaki a kapuban és mindenkivel aláíratja, hogy hozzájárul a felvételhez?

Előre mondom, hogy a titkos szeretőjét látogató nő/pasi nem fogja aláírni!:)

2021. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Ehhez képest sok társasházban van kamera az előtérben, ami a bejáratot figyeli.
2021. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Hát a szemközti háznál olyat láttam, hogy a ház előtt van kamera két oldalról figyeli kik mennek be és jönnek ki a kapun.


Ilyesmi kéne szerintem.


De tényleg furcsa, hogy betörésEK történtek és erről írtak most. Tehát nem is 1. Ennyire nem figyel senki? Lehet bent tört be valaki? Elég para.

2021. júl. 22. 10:49
 10/28 anonim ***** válasza:
61%

#8

Felőlem lehet, csak leírtam, hogy teljesen szabálytalan, mivel személyiségi jogokat sért és ha valaki kifogásolja le kell szerelni.

De ezt ti is tudjátok!

(7-es voltam)

2021. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!