Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Betörések történtek a társashá...

Betörések történtek a társasházban ( panel ) ahol élek. 10 emeletes ház, 5 lépcsőházból áll, 150 lakás. Több betörés volt és felhívást tettek ki a lifteken, hogy fokozottan figyeljünk. Hogy lehet figyelni? Kamera? Egyéb ötletek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 22. 09:48
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
köszi
2021. júl. 23. 08:24
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Tegyünk fel kamerát, oké. Mi fog történni? Látni fogod szigorúan utólag (ugye senki nem nézi folyamatosan) a ki-be surranó kapucnis orkokat. Nem ez a megoldás betörés ellen. Panelban szerencsére csak egy bejárata van a lakásoknak, ami nagyon jól védhető. Főleg a klasszikus betonfalas épületekben. Biztonsági ajtó, sok ponton záródó acél csapok, minőségi zárbetét. Mabisz minősítés legyen rajta. 15-20 perc kinyitni őket és úgy, hogy zeng a lépcsőház a fúrótól, kalapácstól. Na ilyesmivel már senki nem fog kísérletezni, megy másik házba.
2021. júl. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon tévedsz, kedves #22, mert számtalan lakásba lehet bejutni az alagsori és az utcai bejáraton keresztül is.

Néhány példa Budapestről: Gzdagréti lakótelep (25-ezer fő), Fraknó utca és a környékbeli utcák...

2021. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ettől még a 22-esnek igaza van. Én is erre próbáltam rávilágítani. A kamera max elriasztja a pitibbeket, de önmagában nem vagyonvédelem.
2021. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"társasházban ( panel ) ahol élek. 10 emeletes ház"


Ez nekem nagyon a klasszikus békásmegyer típusú háznak tűnik. "Földszinti" lakások ablakpárkánya kb. 4 méter magasan vannak.

Igen, van sok más társasház, ahol mászható a homlokzat, illetve körfolyosón még ablakok is vannak, de a kérdés nem erre vonatkozott.

2021. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer azt javasolta egy rendőr, hogy rács is legyen, mert a fa és a fém ajtók nagy részét egy akkumulátoros fúróval ki lehet vágni.

Egyébként ami nálunk a legnagyobb probléma a nyári unatkozó kulcsos gyerekek, akiknek a családi hátterre is megkérdőjelezhető.

Nekik most az az új hobbijuk (táborra gondolom nincs pénz, meg nem az a kulturális közeg) hogy addig nyomkodják a csengőt, amíg valaki be nem engedi őket.

Először azt mondták, hogy csak le akanak nézni a legfelső szintről, aztán a szorólapokból hajtottak repülőt.

Engem már ez is zavart, a rumli miatt,ha látom, hogy nyomják a csengőt az erkélyről, mindig elküldöm őket, de visszajönnek később.

A pohár akkor telt be, amikor kb. 3 hete "kiesett" egy cserép virág az ablakon, pont a lenti kapu elé. Ebből a magasságbóp simán agyonverhetett volna valakit. Persze bizonyíték nincs, de a cserép nem a párkányon volt, hanem egy széken a fordulóban...

Szóval csak "játszanak", de lehet, hogy figyelik a lakásokat is, amolyan felderítők.

2021. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem a közterületet kell megfigyelni hanem a ház bejáratánál a folyosót
2021. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Érdemes megfontolni a 22-es válaszoló tanácsát és én is a biztonsági ajtó-zár módszert javasolnám, meg proxy belépő kódot a lépcsőházhoz. Ami a biztonsági kamerákat illeti nem mindig válik be vagyonvédelmileg mert a bátrabb betörőket nem riasztja el. (Sajnos nálunk idén márciusban volt betörés a földszinten)

A 9.kerületben lakunk egy régebbi stílusú panelban, ami csak 'biztonsági kamerás védelemmel' rendelkezik. A kamera a kapura fókuszál kívülről és sima kapucsengős rendszerünk van. Múlt hónapban a földszintre tört be egy kapucnis kabátos illető, aki a kamerától nem ijedt meg arctakarásra alkalmas kabátcsuklyát hordott és kesztyűt is viselt a felvételen amit a földszinti lakók visszanéztek. Kifigyelt betörés lehetett, mert az illető akkor tört be, amikor a földszinti szomszédok vásárolni mentek el.

Azóta zárat cseréltettek. Én javasolni fogom a közös képviselőnek a proxy rendszer telepítését a lépcsőházban.

Résen kell sajnos lenni és az eset szerint a földszinti lakások a célpontjai a betöréseknek.

Remélem hasznos infókat írtam.

2022. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!