Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretsz Budapesten lakni? Ha...

Szeretsz Budapesten lakni? Ha igen, miért szeretsz? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

2021. júl. 23. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem szerettem, el is jottem onnan:


- athallatszik amikor a szomszedban bnak

- a jarda kutyaszaros, az epuletek sarkai kutyahugyosak

- zsufolt autobuszok meg villamosok

- sok kerego, koldus meg csoves

2021. júl. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

25 éve lakom Budapesten. Én nagyon szeretem. Itt vettem lakást, ide nősültem, itt születtek meg a gyerekeim.

Jó munkahelyem van, a gyerekeim oktatása nagyon jó, mindig tudunk csinálni programokat. Ha lottómilliomos lennék akkor se költöznék el ebből a városból. Legfeljebb nagyobb lakást vásárolnék.

2021. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%

Előnyök:

- sok egyetem, középsuli, munkahely

- sok szórakozási lehetőség

- jó infrastruktúra

- jó közlekedés (bőven van hova fejlődnie a BKK-nak, de nem rossz azért)


Hátrányok:

- sok ember

- sok rosszarcú ember

- sok kutyagumi

- drága a lakhatás

2021. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Minden is van ott, minden beszerezhető, szórakozási lehetőségek, szép városrészel.

Hátrány: kosz, bűz, alja emberek bizonyos helyeken, sok idő eljutni abol bébe

2021. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Imádom, mondom ezt úgy hogy 4 kontinens 8 országában éltem már. Budapest a legjobb város a világon.:)
2021. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Én is rajongok érte, csak valami politikai krízis tudna innen kirobbantani.

Pezseg az élet, mindig vannak programok, a gyerekeknek szuper oktatási és iskola utáni lehetőségei vannak, minden elérhető távolságban, a tömegközlekedés jó (mármint használható, létező, a város legtávolabbi pontjain is), nem mellesleg gyönyörű a Duna part és a belváros, remek kikapcsolódási lehetőségekkel. Plusz munkalehetőségek dögivel, élhető fizetéssel.

Hátránya is van, nyilván, az autós forgalom az borzasztó, az ingatlanárak elképesztően pofátlanok, a gyerekeket nem tudom csak úgy kiengedni az utcára játszani, mint egy kis zsákfalu szélén, ilyesmi. De nekem ezeket bőven ellensúlyozzák a pozitívumok.

2021. júl. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon nem szeretem.


A nagyvárosok sajátja:

- sűrű beépítettség

- kevés zöldfelület

- lakásban való lakás, egész nap zárt térben levés, ha ez ellen tenni akarsz, bumlizz el egy zsúfolt parkba, HA van időd


- brutálisan sok ember, még annál is több ember, kegyetlenül sok ember, tömegnyomor, hatalmas tömegnyomor.



Oké, vannak nyugisabb, kertvárosias részek, de ott sok esetben még rosszabb az infrastruktúra, mint egy jobb kisvárosban, községben és ugyanannyi idő beérni pl Budapest belvárosába, mint egy jobb helyen levő agglomerációs községből.

Egy kisváros szélén lehet sétálni, a házad lehet, hogy egy fákkal teli hegytetőre néz.


Jó, igen, Budapesten is van ilyesmi rész, ott lehet, hogy még szívesen is laknék.

2021. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Itt tanultak egyetemen a gyermekeink, itt házasodta, ideköltöztünk utánuk szülőként egy szép, kedves, tágas lakóparkba. A válaszolók néha eltúlozták a negatívumokat (az utca csupa kutyasz.. és hasonlók). Nem teljesen igaz. Ismerem jól a Belvárost meg a többi városrészt is.

Meg vagyunk vele elégedve.

2021. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem is meg nem is. Nem szerettem vidéken lakni, de ezt elsősorban az ott lévő emberek okozták. De pl. Debrecenben szívesen laknék, minden megvan ami pesten is. :)


Negatívumok: Pesten először belvárosban laktam, koszos, szennyezett, előszeretettel használják nyilvános wc-nek a falat. Aztán a többi egész pestre nézve: Mindenféle ember van, túl sok a rosszarcú. Vidéken sosem féltem éjszaka az utcán hazamenni, itt igen. Egyes járatok a tömegközlekedésben undorítóak, hatalmas dugók vannak. Túl nagyok a távolságok. Nem tiszta a levegő. Az emberek nem vágynak a zöld környezetre a lakókörnyezetük közelében. Kevés a zöld a városban.

Most a város szélén lakunk, picivel több a zöld, de itt is volt már hogy idesz*rtak a lépcsőre és az igénytelenség az emberek részéről ugyanúgy jelen van mint a belvárosban. Túl sok a nem szabálykövető ember. Plusz a jövőre nézve: az infrastuktúra nem követi a lakásépítéseket és a népességnövekedést.


Ami jó: mindenhol van a környéken egy nagyobb bolt. Van éjszakai járat? Több lehetőség?? Talán. Nekem vidéken is ugyanennyi volt.


És hogy mit keresek még itt ha kb semmi nem tetszik? Hát nem tudom :D az az igazság, hogy ha élhető zöldebb nagyvárosra vágyom akkor azt nem itt találom meg.

2021. júl. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es konmentelo! A 2. kerulet 2/A reszeben keress hazat!!!
2021. júl. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!