Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A pabellakók miért hiszik...

A pabellakók miért hiszik azt, hogy a családi ház nem kényelmes?

Figyelt kérdés
Mindig itt is azt mondják, hogy a panel kényelmes, mert a házban kapálni kell, meg kertimunka, meg a fűtés is munka.... holott egy házban is lehet rendes fűtés, mi csak bekapcsoljuk a termosztátot, még időzíteni is lehet. Van kert, de be van füvesítve, nem kell kapálni. Szomszédban meg max kutya van, kqkas, meg egyéb haszonállat sehol. Meg úgy írnak mindig a kertes házról, mintha kb minden kertesház csak vmi zsákfqluban egy putri lehetne...

2021. júl. 29. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom hol mondják ezeket, én a panellakókat leginkább a papírvékony falakra és az őrült szomszédokra panaszkodni hallom.
2021. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
97%
Nekem nem ilyen tapasztalataim vannak. Nálunk a kertben van minden, gyümölcsfák, virágok, bokrok, stb…. Ezekkel igen is van munka bőven, szeretem csinálni de tény, hogy egy panellal nincs ennyi munka. Most ha befüvesítenék mindent én annak sok értelmét nem látom… egy kertben pont ez a jó is, hogy tele ültetheted virágokkal, veteményessel. Ha nem szeretnék ennyire kertészkedni egyértelmű, hogy panelba költöznék hisz akkor fölösleg a nagy kert.
2021. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Családi háznál annyi kerti munka van amennyit csinál az ember. Befüvesítem akkor szinte semmi. Nálam van szőlő és gyümölcsfák de ezt én akartam nem zavar a munka
2021. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát pl itt is sokan azt írják, hogy inkább maradnak a panelban, mert az kényelmes, és a kertesben kapálni kell...mi a kutya meg gyerek miatt füvesítettük be, lehet kint napozni, grillezni, játszani stb. Munka nem sok van vele. Na meg mindig olyanokat írnak, hogy a kérdésnél be kell pakolni a kazánt meg fát vágni, meg kukorékol a kakas, meg hasonlók. Mintha minden családi ház falun lenne... meg hogy jaj tetőt kell cserélni meg homlokzatot, pedig egy rendes állapotú ház esetében nem kell ezeket. Mintha mindenáron meg akarnák magyarázni, hogy a kertes a xarabb, holott van igényes kertes ház is, akár városban is, haszonállatok nélkül. Q mi házunk pl ugyanúgy összkomfortos, van minden, ahhoz hogy meleg legyen, nem kell kazánt megpakolni, van hely meg tér, meg kert, de megszakadni se kell, csak élvezni a kinti dolgokat. De amikor ez szóba kerül, minden paneles ismerősöm a panelt isteníti, hogy az kényelmes meg nem kell dolgozni vele
2021. júl. 29. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Laktam panelban és családi házban is. Ha van választásom, inkább utóbbi.

DE az nem igaz, hogy ne lenne vele legalább kétszer annyi munka. Még, ha be van füvesítve, és gázzal is fűt az ember. Akkor is a ház külső karbantartása pl korlátok, kerítés... festése, fűnyírás, levél söprés, hólapátolás... Ma, nálam pl a fűnyíró romlott el, szét kellett szednem és kitisztítanom a karburátort. Nem egy nagy munka, de legalább fél órám elmenet vele. És egy csomó hasonló van. Nem alaptalan az a mondás, hogy egy kertes háznál mindig lenne mit csinálni.

Egy panelban pedig minden, ami nem a lakásodon belül romlik el az a közös képviselő dolga. Belülről kifesteni pár évente azt a pár m^2 plafont és falat a legnagyobb munka, ami előfordul(de ez ugyebár kertes háznál is megvan, csak nagyobb a ház belülről is).

2021. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt értem, hát így nézve valóban minimális többletmunka van. De hogy kényelmesebb? Ezt még mindig nem értem. Amelyik ismerősöm pl ezt mondta, ott 5en laknak 56 nmes lakásban, 2 gyerek 1 szobában. Hát azért annyira nem tűnik kényelmesnek folyton egymást kerülgetni, a nappali a hálószoba is egyben...stb. nincs pakolós rész, nincs sose parkolóhely, 20 perc, mire meg tudunk állni.
2021. júl. 29. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha jó szomszédaid vannak és nem lepukkant a lakóház, akkor a panel valami hihetetlenül kényelmes tud lenni.

Nincs kültéri teendő, csak a lakást kell takarítani. Minden közel van, mert úgy tervezték meg a lakótelepeket, hogy bolt-iskola-óvoda-bármi más közel legyen. A közlekedés nagy eséllyel jó, Budapesten legalábbis.

Na de amikor fúrnak, minden emeleten ugat a kutya, retardált szomszédaid vannak, akkor halál.

2021. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Én kertesházpárti vagyok, imadok szerelni, bütykölni, szinte késztetést erzek rá. De éltem jól megcsinált, jó helyen lévő panelban, városi embernek több mint tökéletes. Inkább ugy tenném fel a kérdést, hogy akinek kertes háza van, miért nézi le azt, akinek panelja van, gondoljunk csak a teljesen elterjedt gúnyszóra: panelproli... Szóval inkább az a gáz, hogy sokan ennyire lenézik a többieket, csak azért,mert kertes házban élnek.
2021. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

Nem is értem a kérdésedet??

Hol számít, hogy mit gondol egy panellakó egy olyan életformáról v. életstílusról amit amúgy a 90 %-uknak sohasem lesz alkalma kipróbálni v. megélni?!

(Vagy érdekel, hogy ha ülsz pl. a Mercidben, hogy mit gondol egy suzukis?)


A covid már bebizonyította, hogy sokan megőrültek a járvány alatt a bezártságtól. A nyitás után aki csak tudott már elmenekült a beton-lyukból és vett valahol egy élhető családi házat.

Már csak a csóróbbak maradtak panelben, miközben gettósodik szinte az összes lktp.

40 évre tervezték ezeket szükséglakásoknak, hogy majd a kommunizmusban mindenki kap majd egy normális otthont.

A kommunizmus -érdeklődés hiányában- elmaradt és még nem dőltek össze a panelek.

Még nem...

2021. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanazért amiért te degradálod őket "panellakókként".
2021. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!