Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakásban nyikorgó...

Panel lakásban nyikorgó parkettával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyok, régi fajta panel lakásban, fel van újítva nyagyjábók, de a parketta maradt a régi. De bárhova lépek, nyikorog, recseg. A kis szobában lett laminált padló csináltatva (nem én csináltattam, még a tulaj régebben), de az is nyikorog. Szerintem simán rárakták a régi parkettára, és az nyikorog.

Mit lehetne vele csinálni? Szétszedni és újracsináltatni nem tudom.



2021. aug. 14. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Az szegezett parketta akkor. Megoldás az újrarakás, ami egy vagyon ennél, mert szépen kell visszaszedni is.

Igazándiból nincs rá megoldás, esetleg ideiglenes rövidtávú.

2021. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az egyik megoldás az átrakás. Ha nem albérlő lennél, akkor talán ez lenne a legjobb.

Van már újabb megoldás is, ezt nem ismerem, csak hallottam róla. Ez folyákony szer, asszem a parketta réseibe kell beönteni. Úgy mint a glettanyagot, ezt is egy nagy lappal kell szétkenni, hogy a parkettán le maradjon, csak a résben, és a parketta alatt. Megköt, és csend lesz


De ennek utána kell járni, nem ismerem.

2021. aug. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ennek utánanézek 2-es. Bár ugye egy vagyont nem akarok rákölteni, de mégha nem is hosszú megoldás, de valami jó lenne.
2021. aug. 14. 13:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is hallottam a fugák közti beöntésről, de nem láttam ilyen parkettát.
2021. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Albérlőként ezzel nem tudsz mit kezdeni. Létezik olyan, hogy ahol nagyon nyikorog ott ilyen színhelyes fa dugókkal rögzítik. De igazából csak az a megoldás, ha újrarakják, új alapra, ami sok pénz, sok idő és nagyon sok pakolás. Ha sok bútor van rajta, akkor kevésbé nyikorog, mintha üres a lakás :)
2021. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. aug. 15. 07:05
 7/7 anonim ***** válasza:

A fa dugónál megfúrják, és vékony csapokat ütnek bele.

Púder leszórás, besöprése is adhat időszakos megoldást, de porszívózni utána tilos.

2021. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!