Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi csípheti, égetheti a...

Mi csípheti, égetheti a szememet a lakásban?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem ki egy albérletet, amiben beköltözés után lettem figyelmes rá, hogy egy-két óra eltöltött idő után valami csípi-égeti a szemem. Akkor is, ha rendesen, kereszthuzattal ki van szellőztetve. Más lakásban nem fordul elő ilyen.


Ami jelenleg van a lakásban, illetve gyanakszom rá:

- Sötétítő függönyök

- Kárpitos bútorok (2 kanapé, 1 fotel, vajon ezeket hogy lehetne tisztíttatni?)

- Három nagy szőnyeg, amiből 2 elég régi.

- Egy 180x200-as ágytakaró.

- Beépített szekrények és szekrénypolcok, amiket az előző lakók bútorápolóval kentek.


Plusz, vannak több helyiségben ilyen kis szütyőben parfümös illatósító golyócskák, amiket most csomagoltam el hermetikusan lezárva.


Ti mire gyanakodnátok?



2021. aug. 23. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

A parfumos golyocskakat dobd ki.

Azert illatositanak,h ne erezd a penesz szagot. …. Reszvetem.

2021. aug. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs és nem is volt penész szag és nem is penészedik sehol semmi. Voltam már több penészes lakásban, ismerősöknél, meg dohos pincében is. Egyik helyen se csípte a szemem semmi, szóval nem a penész lesz az.
2021. aug. 24. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy égésnek érzékeled, de nem lehet, hogy annyira száraz a levegő, hogy így jelentkezik? Nekem is szokott olyan helyiségben égni a szemem, ahol száraz a levegő.
2021. szept. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első gondolatom nekem is a száraz levegő volt. Van is páratartalom mérő és a relatív páratartalom a 40-60% tartományon mozog, leginkább 40% körül van. Viszont, 60%-on is ég a szemem. Ellenben, ha kimegyek szabad levegőre, ott 10 percen belül elmúlik. Más zárt terekben nem jelentkezik, csak ebben a lakásban.
2021. szept. 19. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!