Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha találok munkát budapesten,...

Ha találok munkát budapesten, tovább a leírásban?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok.


Budapesten ha találnék állást és fel is vesznek, akkor mennyi időm lesz, hogy találjak albérletet?

Vannak 100 ezer körüli albérletek? Egyedül szeretnék élni benne.

Találtam egy nagyon jó lehetőséget...


Megoldható az azonnali költözés?

Szolgálati lakás létezik? Az hogy működik?


2021. aug. 24. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:

"akkor mennyi időm lesz, hogy találjak albérletet?"

Attól függ, mikor kell kezdened a munkahelyen. Van hogy másnap, van hogy jövő hó elsején, van hogy 3 hónap múlva... Erre nincs általános szabály, mindig megegyezés kérdése. Illetve nyilván albérletet nem kötelező azonna ltalálni, pár hetet-egykét hónapot meg lehet oldani máshogy is.


"Megoldható az azonnali költözés?"

Van ahol igen, van ahol nem. A bérbeadó határozza meg. Ismét nincs rá általános szabály.


"Szolgálati lakás létezik?"

Létezik, de nem sok cégnél. A legtöbben (ahol egyáltalán van lakhatási támogatás) nem konkrét lakást, hanem pénzt (akár fix összeget, akár az általd bérbevett lakás bérleti díját, vagy annak bizonyos százalékát - nyilván egy megadott felső korlátig) adnak, aztán te azt bérelsz amit akarsz. De magamat ismételve: nincs rá általános szabály.


"Találtam egy nagyon jó lehetőséget..."

Milyen lehetőséget? Munkát nem találtál, hiszen feltételes módban beszélsz róla. " ha találnék állást"

Albérletet sem, hiszen arról érdeklődsz: "Vannak 100 ezer körüli albérletek?" "mennyi időm lesz, hogy találjak albérletet?"

Akkor mit találtál?

2021. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy főre vannak 100-ért albérletek, szépek, jók, igen.

Ha ráérsz minden nap foglalkozni vele, 2 héten belül találsz, 1 hónapon belül benne laksz.

2021. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a hasznos választ.

1# igazad van, még nincs, csak kíváncsi voltam, hogy mennyire nehéz a költöztetés...

2021. aug. 25. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!