Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyiket szeretitek legjobban:...

Melyiket szeretitek legjobban: az erkélyt, a teraszt, vagy a loggiá-t?

Figyelt kérdés
Indokokat is írhattok, hogy miért!

2021. aug. 24. 23:25
A kérdező szavazást indított:
Az erkélyt.
A teraszt.
A loggiá-t.
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
A loggiát sosem értettem, hogy mire jó.
2021. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Teraszról jobb vihart nézni, erkély meghittebb és eldugottabb.
2021. aug. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi az a loggia? Az a francia erkély?
2021. aug. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as: Nem, a francia erkély az, amire kilépni nem tudsz, csak egy nagyon keskeny erkély, amit mondjuk csak törölköző kiteregetésére használhatsz.

A loggia az, amelyiket mindkét oldalról fal vesz körül (sokszor ezeket is helytelenül erkélynek hívják, pedig az erkély csak az, amelyik teljesen kilóg az épületből, és mindkét oldalt nyitott).

2021. aug. 25. 01:20
 5/11 A kérdező kommentje:

Éppen ezért a francia erkélyt azért nem írtam ki a lehetőségek közé, mert szerintem az kb. semmire nem jó.

1-es, nem arra gondoltál véletlenül?

2021. aug. 25. 01:23
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Nálam a terasz a nyerő ezek közül, de mivel építettem nemrég egy télikertet, így azt mondom ez utobbit is felvenném a listára.
2021. aug. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

1-es vagyok, nem, én tényleg a loggiára gondoltam. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ha van egy szobád, annak kiveszed egy falát, az mire jó. Mert tulajdonképp az a loggia.

(Mert a definíciód nem teljesen helyes. Az erkély a lakáson kívül van, ugye általában nyitott, de például ahol egymás mellett vannak az erkélyek egy emeletes házban, ott lehet ugye 3 oldalról zárt, attól még erkély marad. A loggia viszont tényleg a lakáson belül van, csak épp egy külső fal nélkül, esetleg a külső fal helyén oszlopok meg boltíves vannak.)

2021. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

7, nincs lakáson belül, csak nem emelkedik ki a fal síkjából. Építészeti megoldás ez is.

A hasznos alapterületbe jobban beleszámít, mint az erkély, és könnyebb beépíteni.

2021. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8, igen, bocs, igazad van, így értettem, csak nem tudtam rendesen megfogalmazni.
2021. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A loggia nagy előnye az erkéllyel szemben, hogy úgy állhatunk / ülhetünk rajta, hogy biztosan nem fog semmi a fejünkre esni, pl. madárürülék. :)
2023. okt. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!