Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ideiglenes lakcim bejelentesne...

Lovelyne kérdése:

Ideiglenes lakcim bejelentesnel NEM albérlet! milyen papírokra van szüksêg ha a hàz tulajdonosa nélkül intézném a bejelentésünket?

Figyelt kérdés

A kislànyomat és magamat szeretném az ő hàzukba ideiglenes lakcímre bejelenteni.Természetesen tudnak róla.A hàzon van haszonélvező ő az apa és 2 felnőtt(gyerekei) akik fele-fele tulajdonosok a hàzban.Elég a haszonélvezővel kitöltött lakcím bejelentő lap,és a hozzàjàruló nyilatkozat amit kitöltök vele a bejelentkezéshez?Esetleg kell még a többi tulajdonos tàrs hozzàjàrulàsa is?

Ezen kívül mit kérhetnek?



2021. aug. 30. 04:51
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Elegendő a haszonélvező. Sőt, ő a legjobb.

(Haszonélvező nélkül, több tulajdonos esetén is elegendő egyetlen tulajdonos hozzájárulása; szállásadóként való beleegyező aláírása.)

2021. aug. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

A haszonélvező csak „de facto” haszonélvező, vagy be van jegyezve a haszonélvezeti joga az adott ingatlanra? Mert előbbi esetben ő valójában nem haszonélvező, hanem kvázi csak vendég, akinek semmiféle joga nincs, ekkor a tulajdonos aláírása vagy megjelenése kell a lakcím bejelentéshez, vagy ez sem kell, ha van egy közokirat, vagy ügyvéd által ellenjegyzett okirat, vagy egy két tanúval aláírt bérleti szerződés, ami igazolja, hogy jogosult vagy az ingatlan használatára. Ha viszont a haszonélvező jogilag is haszonélvező, akkor a tulajdonos nem hogy nem kell, de nem is jogosíthat fel az ingatlan használatára, így a lakcím bejelentés jogosultságát sem tudja igazolni. Itt kérdés, hogy a haszonélvező az ingatlanban lakik-e. Ha nem, akkor a tulajdonosnak elsőbbsége van arra, hogy az ingatlan használatának jogát gyakorolja, így a haszonélvező csak akkor engedheti át az ingatlan használati jogát, ha a tulajdonosok ezzel a joggal nem kívánnak élni. Ebben az esetben is a haszonélvező aláírása vagy megjelenése kell, de nem árt, ha írásba van fektetve, hogy a tulajdonos az ingatlan használati jogával nem kíván élni.


Ugye a haszonélvező jogosult az ingatlant birtokolni, használni, hasznosítani, az abból származó javakat szedni, csak a tulajdont érintő kérdésekben nem jogosult dönteni, nem adhatja el az ingatlant, nem jegyeztethet be rá jelzálogot, stb… A tulajdonost a használat, hasznosítás, vagy a hasznok szedésének a joga akkor illeti meg, amennyiben a haszonélvező ezekkel a jogokkal nem él. Pl. a tulajdonos nem adhatja bérbe az ingatlant, ha van haszonélvező. Ha a haszonélvező bérbe kívánja adni az ingatlant mondjuk havi 100 000 Ft-ért, akkor a tulajdonosnak azonos feltételek mellett előnye van, tehát ő válik jogosulttá havi 100 000 Ft-ért használni az ingatlant.

2021. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!