Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a szomszéd ugató...

Mit kezdjek a szomszéd ugató kutyával?

Figyelt kérdés
Társasházi lakó vagyok és jó ideje szenvedek a szomszéd kutyájától. 6-kor megy el otthonról és azonnal rákezd a vinyításra, ugatásra. Sajnos feleségem home office-os, én pedig éjszakára járok dolgozni, így reggel nyugodtan szeretnék pihenni, de nem tudok. Többször beszéltem már a szomszéddal hogy találjunk megoldást, sajnos eredménytelenül, nem igazán érdekli mert ő reggel 6-kor távozik otthonról és nem hall az ugatásból semmit. Tapasztalatok, tanácsok?

2021. szept. 1. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jegyző, birtokvédelem. Már csak azért is, mert ez a kutyának is szenvedés (szeparációs szorongás), észre kell téríteni a gazdáját.
2021. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először vedd fel videóra az ugatást úgy, hogy bizonyítható legyen később az egész. Illetve ha van lehetőség akkor a szomszédoktól egy írásos megerősítést kell kérni, hogy őket is zavarja a kutyaugatás.

Utána lehet a jegyzőhöz fordulni. Sajnos ilyen esetben nagyon kicsi az esély arra, hogy bármi érdembeli változás fog történni.

Az állattartást nem lehet megtiltani, ha a jegyző úgy ítéli meg hogy a kutya nem jól van tartva, akkor max kap egy bírságot a szomszéd amivel a további, jövőben is előforduló kutyaugatást még nem orvosolták.

Birtokvédelmi eljárás pedig egy hosszabb procedúra, akár hónapokig is elhúzódhat. Szóval elsőkörben én meglebegtetném a szomszédnak a videófelvételt, hogy ha nem tesz valamit akkor ezzel fogsz a jegyzőhöz menni birtokvédelmi eljárást kérni.

Hátha észbe kap ezek után.

2021. szept. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a hangfelvételeken már túl vagyunk, belengettem neki, videófelvételt meg nem tudok csinálni mert társasházi, de azt lehet hallani hogy fel-alá rohangál a kutya a házba és ugat, sír, nyüszít, és sokszor órákig, amitől teljesen kikészülünk.
2021. szept. 1. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha a társasházi okiratban van róla szabályzás, azt is előveheted.
2021. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ez állatkínzás, ha úgy van, ahogy leírtad. Állatvédők segítenek. Van ötletük az ilyen szitura is. A kutya ösztönlény, nem tehet semmiről. A gazdi tökeit kell megszorítani.
2021. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A hangfelvételeket a saját kutyájáról lejátszod neki hangszóróról max hangerő, mikor otthon van és feltételezhetően pihenne. Pl mikor hazaérsz az éjjeli műszakból. Párodat elküldöd valahova, amíg "neveled" a szomszédot.
2021. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha sikerül elérned, mit nézel ki belőle inkább, azt, hogy elkezd végre törődni a kutyájával, vagy azt, hogy kib**ssza egy mellékúton?
2021. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kezdésnek akkor holnap szerintem felhívom az állatvédőket.

6-os: Jó ötletnek hangzik, felvétel már van róla, átviszem akkor a hangfalakat a másik szobába és lejátszom párszor este.

7-es: Őszinte leszek, már azt sem bánnám ha utóbbi lenne, csak végre normálisan aludhassak...

2021. szept. 1. 23:37
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Megértem, csak a kutya nem tehet róla, hogy egy ilyen gazdával áldotta meg a sors. Talán az állatvédők be tudnak avatkozni.
2021. szept. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
9, nem kéne előre azon pattogni, hogy mi lesz, ha kidobja a kutyát. Semmi alapod ezt feltételezni, másrészt, ha városi, oltott kutya, akkor csippelve van, másként az állatorvosi be sem adja az oltást, szóval nem olyan egyszerű kirakni. Hát igen, addig kell a szomszédot minden lehetséges módon tűz alá vetni - állatvédők, önkormányzat, hangfalak, stb. - amíg meg nem oldja valahogy a problémát.
2021. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!