Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Orchidea hozzáértők! Szerinte...

Orchidea hozzáértők! Szerintetek elég lesz 3 db 17cm-es cserépbe 8 liter Hochwertiges Orchidea-közeg?

Figyelt kérdés

Phalaenopsis Orchideákról van szó :)


Nemrég vettem Florimo-t,de az katasztrófa minőség szempontjából...



#orchidea #Hochwertiges közeg
2021. szept. 6. 19:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen előre is,Mindenkinek aki tud segíteni :)
2021. szept. 6. 19:17
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 17 cm élhosszúságú kocka térfogatát veszed, az közel 5 liter, ha 17 cm átmérőjű és 17 cm magas henger térfogatát számolod, az 3,85 liter. Ha ezek bármelyikéből 3 van, akkor összesen meghaladja a 8 litert. Persze a beültetendő növény gyökérzetének is van valamennyi térfogata, meg a cserép alakja inkább csonkakúp (annak sajnos nem tudom kiszámolni a térfogatát), akkor szerencsés esetben pont elég lesz.
2021. szept. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked :)
2021. szept. 6. 20:06
 4/16 anonim ***** válasza:

A csonkakúp térfogatát úgy számítjuk ki, hogy a két kör területének vesszük a középarányosát (amit felülről elveszünk, hozzáadjuk az alaphoz, tehát kapunk egy henger alakot) és beszorozzuk a magassággal.

Ha már megvetted a 8 litert akkor ültess el annyit, amennyire futja, a maradék cserepekbe pedig megveszed később. Nem fontos azonnal minden virágot elültetni (átültetni).

2021. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,igen,majd csak jövőre lesz esedékes az átültetés :)
2021. szept. 7. 07:12
 6/16 A kérdező kommentje:

Most mértem le gyorsan :D


A cserép átmérője 17 cm,magassága pedig kb 15 cm


Nem tudom,hogy ez mennyit segít Neked,de szerintem bőven elég lesz a 8 liter Hochwertiges :)

2021. szept. 7. 07:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem írtad meg, hogy hány centi a cserép aljának a BELMÉRETE, tehát nem a külső, mert abba nem tehetsz közeget.

A cserép felső területe plusz a cserép aljának a területe osztva 2-vel, az eredmény szorozva a magassággal. Ez egyenlő a cserép (köb)tartalmával. Ebből valamit le lehet vonni, a gyökerek térfogatára.

2021. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked a segítőkészséged,most már mindent értek :)
2021. szept. 7. 18:38
 9/16 A kérdező kommentje:
Ígérem neked,hogy holnap lesz időm,és lemérem Neked,a cserép aljának belméretét :)
2021. szept. 7. 18:54
 10/16 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Ahogy ígértem Neked,gyors meg is mértem...:)


A cserép átmérője 17 cm,magassága 15 cm, a cserép aljának belmérete 12 cm :)

2021. szept. 8. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!