Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán elektromos bekötésére...

Gázkazán elektromos bekötésére a villanyszerelők felárral szoktak dolgozni? Óradíj vagy más alapján kalkulálnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit kell csinálni, felmérés után. Hely kialakítás, eph, anyagok, jegyzőkönyv.
2021. szept. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tesznek egy villasdugot ra es ennyi. Erre nem kell villanyszerelo.

Bar lehet a kazan villasdugoval erkezik alapbol.

2021. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyárilag villásdugó, akkor fix bekötést ír elő a gyártó. Gázosok kérhetnek eph igazolást, fi relé védelem írásbeliséget stb. Nem oszt jó van a módszer.
2021. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából az a kérdésem, hogy ilyenkor úgymond átlagos óradíj van, vagypedig van valami extra, mert ez 'spéci' dolognak számít? Csak azért, hogy lássam, hogy mennyit kérhetnek el reálisan ilyenért.
2021. szept. 7. 18:53
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
Új kazán hivatalos bekötése volt a nyáron szüleimnél. Relé termosztát eph papír ami kell. 65 ezer forint volt számlával. Bács megye
2021. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5-ös értem, köszönöm! Ilyen konkrét bekötési díj is jöhet, ha valaki tudja mennyi volt és mi volt benne.
2021. szept. 8. 08:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Nah, én voltam a 2-es aki a villás dugót írta.

Mi is tervezünk gázkazán cserét és mi is belefutottunk a témába. Vissza is vonom amit írtam.

Az új készülékekhez szükséges az EPH engedély. Ezt csak arra felhatalmazott szerelő adhat ki.

Lényegében annyi a sztori, hogy kell legyen a földelés gerincre csatlakoztatva egy 6mm2-es vezeték. Kell hozzá fi relé is, ez mehet a kazán mellé is kismegszakító szekrénybe akár.

A kazánnál a csöveket kell leföldelni, bilinccsel bekötni. Illetve a mért és méretlen gázvezetéket kell összekötni szintén 6mm2-es föld vezetékkel.


Kb ennyi a sztori.

Én amit tudok megcsinálok, a bilincselgetést majd meghagyom szerelőre. A gázos cég 35e-re saccolja a munkadíjat az engedélyre. Én kalkulálok egy 50-60-al inkább.


Tehát itt az a lényeg, hogy az engedélyért levisznek simán egy adag lóvét, és még azért is ha dolgozni kell, mert nem felelnél meg. Így érdemes vagy előre neked megcsinálni ha értesz hozzá, vagy hívni valakit előtte, vagy alapból aki az engedélyt adja, azzal már erre is szerződni.

2021. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző voltam.

Megjegyzem, hogy a szabályos rendszer kialakításánál a helyszín is mérvadó.

Nekem vennem kell vagy 20-25m-nyi 20-as csövet, kanyar idomokat a vezetékeket, kismegszakító szekrényt. Fi relé meg megszakító van. Így is szerintem az anyag díj lesz vagy egy 20-as, de lehet több is.

2021. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!