Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szökhet valahogy az áram,...

Szökhet valahogy az áram, vagy csak ha valaki rákötött valamit? Ki lehet ezt mérni valahogy?

Figyelt kérdés
Társasházban észrevettük, hogy nappal megy a közös villanyóra. Napi 1 kwh fogy. Elvileg csak a lépcsőház világítás mehetne erről, meg egy közös tárolós konnektor van, de arra sem volt épp kötve semmi.

2021. szept. 15. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Napi 1kwh az semmi. Hany lampa? Mekkora fogyasztasu (led vagy nem). Siman lehet vilagitas ennyi.
2021. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem tudjuk, pont ez a kérdés. de nappal nem kéne hogy menjen az óra mert a közös lépcsőház világítás nem ég.
2021. szept. 15. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor reggel lökjétek le a kismegszakítóját annak a mérőnek, és nappal néha nézzen rá valaki.
2021. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Merot ne kapcsoljatok le mert akkor nem latjatok, hogy van-e fogyaszto ... kapcsoljatok le mindent a hazban ... felvono ... Internet szolgaltato ... antenna ... csomo fogyaszto van egy hazban, ami a haz elektromossagat hasznalja. Kapcsoljatok le mindent es akkor nezzetek meg, hogy porog-e meg mindig az ora.
2021. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi közben rájöttem, hogy ez reális, csak a szomszéd aki jelezte hülyén fogalmazott. Az 1kwh az nem a túlfogyasztás, hanem az a napi fogyasztás ami egyébként 0,72kwh mert 126 óra különbséggel nézte meg a mérőt és csak 3,8kwh volt a fogyasztás. És ebben a 0,72kwh ban benne van az éjszakai világítás meg a kapumotor + a kaputelefon ami egyébként napközben is kap áramot, tehát simán lehet hogy attól megy az óra és ez a 0,72kwh teljesen reális, még kevésnek is tűnik.
2021. szept. 15. 22:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké!
2021. szept. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Napi 40 forinton problémáztok?
2021. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem elég, hogy azon problémáznak, azt sem tudja először, hogy mi van a mérőre kötve fogyasztás, de már rosszindulatú feltételezéseket gyárt. Az ilyenek akasztják évezredek óta a szomszédot, akiről aztán kiderül, hogy ártatlan volt az adott bűnben.
2021. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8 as miről beszélsz hol volt bármilyen rosszindulatú feltételezés amiről beszélsz. Amit írtál az akasztásról, előítéletről, az pont saját magadra igaz.

Nem olvasod el rendesen, hogy miket írtam vagy nem tudod értelmezni de akkor összefoglalom. A "valaki rákötött valamit" az arra vonatkozott, ha értelmezted volna a teljes mondatot, hogy az áram elvileg nem szökhet úgy mint a gáz, vagy a víz hogy szivárog, csak ha rákötnek valamit akkor van fogyasztás. Nem azt írtam, hogy valamelyik bunkó szomszéd biztosan rákötött valamit. Továbbá:


1. a szomszéd jelezte a háznak (5.- ben írtam le)

2. ő először + 1 kwh többlet fogyasztásról beszélt és utána írta, hogy ez a napi +1kwh tulajdonképpen a teljes fogyasztás és én számoltam utána, hogy valójában még annyi sincs csak 0,72 kwh ( ez is az 5.-ben volt)

3. Pontosan tudom, hogy mi van rákötve a közös órára, ezt is leírtam és így állapítottam meg, hogy tulajdonképpen rendben van minden.

2021. szept. 17. 14:30
 10/10 A kérdező kommentje:

7. nem a napi 40 forint a probléma. Ha csöpög a csap nem csinálod meg mert az csak napi 1 liter víz ami 1 forint vagy még annyi sem? (1000 ft/m3 víz + csatorna díjjal számolva)

Vagy ha valakinek a fogyasztása (8-as nak nem szándékosságot feltételezve) véletlen tényleg rá lenne kötve, lehet hogy most csak 40 forint, de most csak az aktuális napi fogyasztást néztük, de az éves számlát még sosem néztük hogy reális, tehát lehet hogy éves szinten sokkal több tehát érdemes utána járni, ha probléma merül fel összegtől függetlenül.

2021. szept. 17. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!