Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a különbség a hagyományos...

Mi a különbség a hagyományos és a kombi gázkazán között?

Figyelt kérdés

Azon kívűl hogy fűteni is és használati melegvízre is használható. Melyik a jobb? Jelenleg cirko van es átfolyós gáz kazan a melegvizhez.

Még egy kérdés. Ha kombit veszek de csak fűtésre használom és az atfolyós megmarad az úgy jó?



2021. szept. 21. 08:07
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
Leírtad a különbséget. A kombi mindkettőt csinálja. Olyat vennék mikor régen nézegettem nem volt sokkal drágább a kombi a simánál. Ha később az átfolyós tropa lesz lesz mit használni. Az már a te döntésed hogy meg hagyod ez átfolyóst. Nyilván ha két különböző helyen van a két készülék jóval kevesebb átalakítással jár ha meghagyod az átfolyóst. Ha egy helyen vannak nincs értelme meghagyni.Az átfolyós gondolom nyílt égésterű ha a házban olyan helyen van az egy veszélyforrás. Röviden tömören kombit vennék az átfolyóst meg megszünntetném. Ha hivatalosan kötteted be a kazánt lehet hogy egyébként is belekötnek az ávételél az átfolyósba. Ha észre veszik. Gyakorlatilag szinte már sehova se teheted. Én spájzba raktam szellőzővel mikor építkeztem. Akkor gáz kazánra már nem tellett. De mondta a gázos ez nem szabályos így se ha bárki kérdezi ő itt se volt. Végül jobbnak láttam lefizetni az illetékest hgy megkapjam a lakhatási engedélyt így ki se jött. Később cseréltem kombi kazánra. Az átfolyós megszünt
2021. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Mind két készülék a fürdőben van 2-3 méterre egymástól. Azthittem hogy ezenkívül van valami hátránya elonye a kombinak. De igy lehet hogy ezt választom.
2021. szept. 21. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
A kombi egy hátránya, hogyha baja van, se fűtés, se melegvíz.
2021. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Viszont ha a fürdőben lenne mindkettő az átfolyósba ha nyitott biztos bele fognak kötni ha hivatalos átvétel is lesz.
2021. szept. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy veszem ki, az átfolyós már adott. Amíg van, működik, nem kötnek bele; feltéve ha megvan a szellőző stb feltétel.
2021. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Laktam kombi kazános albérletben, azt utáltam, hogy egy gyors kézmosásnál is már kapcsolt be a kazán, ha kell, ha nem. Az én ízlésemnek jobb egy külön jó nagy bojler egy kisebb kazánnal, ami egész évben fűti a bojlert, és külön rendszeren a fűtés, így van most nálam itthon. De egy kisebb lakásba igazából tökéletes a kombi is.
2021. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!