Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet az ami leoldja a fi...

Mi lehet az ami leoldja a fi relèt este 8 után?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 22:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
bojler? kazán? klíma?
2021. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Üdvözletem! Villanyszerelő húzta át a házunkat 2,5-ös tömör réz vezetékkel és elméletileg készen van viszont két napja csak este 8 után kb 25-30 percenkènt leold a relé, leold a kismegszakito és leold a villanyóra megszakítója is...egyszerre...

Ezen a körön eredetileg volt egy bojler, de le van kapcsolva és ki van kötve. Van egy hűtő (1eves), mikró (szintén), egy tv, egy telecomos ruter és modem...semmi egyéb...konektorok, lámpák...

2 napja az van,hogy a villanyszerelő jön kimèr mindent,minden rendben, aktivan használva van minden és minden működik, de este 8 után 25 perc eklteltèvel mind a 3 leold...

A felsorolt dolgokon kívül nincs semmi, megis leold... próbáltuk kizárni,hogy melyik fogyasztó kapcsolhat vagy hibás lehet...

De ha a ruter vagy hűtő vagy lámpa, akármi t nem használtunk, akkor is előjön a hiba este 8 után...de hogy ez mi a franc,nem érti senki sem... én sem...

Fejlemény 2 nap után...hogy 8 óráról figyeltem a villanyóra szekrényt...

8:25 kor nagy villanás a kismegszakítók környèkèről, leoldott ugyan az a 3...

Felkapcsoltam mindent és azóta a fi relè fent marad, de a kismegszakító leold a villanyoraval együtt...mindig van egy pukkanás és azonnal leold azóta... feltételezem zárlat van, a sok pukkanás miatt...

Eddig alumínium vezetékek voltak , fi relé nem volt,kb 2 honapja cserélte az emasz az órát...a szomszédban valamit nem kötöttek be és elromlott a hűtőjük, mikrójuk , de nekik nem volt relè bekötve... több kérdés em lenne.

Mi lehet az ami este 8 után kapcsol, amikor nincs ilyen eszköz?

Milyen zárlat vagy mi ez egyáltalán? Amikor mind a 3 leold egyszerre fél óránként este?

Én nem értem, de az a baj lassan a szerelők sem érti,mert mindent kimèrt, minden jó aztán hopp 8:25 perc leold...

2021. szept. 22. 22:31
 3/26 A kérdező kommentje:

Bojler van, de csak tartaleknak,eredetileg be volt kötve, de az orajá le volt kapcsolva... első körben erre gyanakodtunk, ezért teljesen ki van kötve...

Gázkazán van, de egy masik körön van és az nem old le... egyébként ez a kazán egész nap fűtött,kapcsolt 8elott is... húzó szintén...mas meg nincs

2021. szept. 22. 22:36
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
És valahol kint az udvaron mittomén sötétedésre bekapcsoló lámpa, vagy mozgásérzékelős lámpa, vagy éjszakai riasztókészülék, ilyesmik, amik legalábbis próbálnának bekapcsolni de leverik a biztiket ?
2021. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

nálunk hasonló volt, de azért mert egy szomszéd rákötött a mi drótunkra, és este kezdett fűteni. Akkor lett balhé, amikor rázott a vízcsap(a bojlerjétől) épp akkor költöztünk, az új tulaj rendberakta(őket is)...


Sajnos csak úgy lehet megoldani, hogy a zárlat miatt lecsapó összes biztit még előtte lekapcsolod, és ott kuksolsz a sötétben..akkor kiderül kinél lett szintén sötét. (bézbólütővel lehet rendezni az ügyet)

2021. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem konkrét fogysztók bekapcsolásakor, hanem mindig esténként jelentkezik a hiba, akkkor biztos hogy nem az egyes eszközöknél, hanem valószínűleg a fi relé után a vezetékelésben lesz valahol a hiba. Ugyanis ezt a hálózatm agasabb terhelése miatti feszültségesés okozza. Valószínűleg valahol a fi relé után a föld és a nulla között zárlat van. Ezt egyszerű kideríteni (nyilván nem neked, hanem a szakembernek), a fi reléből kimenő nulla és a föld között kell mérni egyet. 5 perces munka. Ha beigazolódik hogy tényleg ez a hiba, akkor viszont elég szopás lesz kideríteni, hogy pontosan hol.
2021. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha megvan, hogy melyik kör kismegszakítója megy le, akkor holnap délután annak a körnek a felénél oldani kell egy kötést. ha este lemegy, akkor a kör első felében van a hiba, ha nem, akkor a második felében. Ésígytovább.


"Ugyanis ezt a hálózat magasabb terhelése miatti feszültségesés okozza."

Ha kezdő vagy, nem írom, hogy én még ilyen ostobaságot nem olvastam, hanem azt írom, hogy tanuld meg a szakmát.

2021. szept. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bojler vezérelt(éjszakai), nincs valahol elkötve a normál körrel? Azok látatlan random dolgot okozhatnak.
2021. szept. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nekünk nincsen éjszakai lámpa, sem riasztó, semmi egyéb...

Nem én kötöttem én nem értek hozzá...

A bojler éjszakai kör...nem tudom lehet...

Annyi infó még van ami fontos lehet,hogy van egy trafó a masodik ház a miénk onnan...

Esetleg este megemelkedik a volt...de akkor gondolom a többit is levágná ha ez lenne a hiba...

2021. szept. 23. 07:14
 10/26 A kérdező kommentje:

Még egy info, bocs hogy nem irtam ke mindent elsőre, csak nem értek ehhez...

Nekem 3x egy fazis van külön külön orával plusz az éjszakai külön orával...esetleg azt meg lehet csinálni ha nem jutunk előre,hogy a harmadik szabad fazisra kotnè rá azt ami állandóan lekapcsol vagy ha az órával lenne baj akkor csak azt oldaná le? Eredetileg két egy egy fazisra van osztva a ház, a harmadik szabad...

2021. szept. 23. 07:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!